bitcoin
Bitcoin (BTC) $62,005.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,136.80
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $481.11
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinCathie Wood, Bitcoin'in 5 Yılda 500 bin Dolar Olacağını Söyledi

Cathie Wood, Bitcoin’in 5 Yılda 500 bin Dolar Olacağını Söyledi

Yatırım portföy şirketi Ark Investment’ın CEO’su Cathe Wood, katıldığı bir televizyon programında Bitcoin’in geleceğine dair tahminde bulundu.

Cathie Wood’a yöneltilen, “Önümüzdeki beş yıl içerisinde Bitcoin fiyatı ne olur?” sorusuna, 500 bin dolar cevabı veren ünlü CEO bu kehanet ile birçok kişinin ilgisini çekmeyi başardı. Beş yıl içerisinde beş kat değerlenmesini bekleyen Wood, bunun gerçekleşmesini beklediğini özellikle belirtti.

Birçok Kurum Bilançolarına Bitcoin Ekleyecekler

Ark Invest birçok alana yatırım yaptı. Bunlardan en önemlileri Grayscale Bitcoin Trust ($GBTC) vasıtası ile dünyanın en önemli kripto borsalarından Coinbase oldu. Wood röportaj sırasında şirket bilançolarına yakın zamanda birçok kurum ve kişinin kendi bilançolarına mutlaka BTC ekleyeceğini de dile getirdi.  

Programın ilerleyen dakikalarında Wood’a yöneltilen Bitcoin yatırımlarının yanına yenilerini ekleyip eklemeyeceği sorusuna CEO şu yanıtı verdi: “El Salvador örneğine baktığımızda Bitcoin artık orada resmi para oldu. Bu bile BTC’yi neden tercih ettiğimize dair net işarettir” dedi. Wood’a göre Bitcoin şu an tek varsayılan seçenek olarak yatırımcıların karşısında duruyor.

Programda Bitcoin’in beş yıl içerisinde yaklaşık beş kat artmasını beklediğini de belirten Wood, bu konuda son derece iddialı görünüyor.

Wood’un Eter’e (ETH) Güveni Artıyor

Ethereum hakkında da konuşan Wood, bu altcoine karşı güveninin her geçen gün arttığını dile getirdi. Sürekli olarak büyüyen Defi ve NFT ekosistemlerini dikkate alan Wood, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether’in büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirtti. Konu ile ilgili konuşan Wood, şunları söyledi:

“Ancak Ether, NFT’ler ve DeFi sayesinde geliştirici aktivitesinde bir patlama gerçekleştiriyor. Finansal hizmetler için altyapı maliyetini, geleneksel finans endüstrisinin şu anda takdir etmediğini bildiğim bir şekilde maliyetleri aşağıya çeken DeFi’de olup bitenlerden çok etkilendim.”

Yatırım emektarı, sırasıyla Bitcoin ve Ether’de 60:40’lık bir tahsisi savundu. Wood’s Ark Invest ayrıca, ABD’de herhangi bir düzenlenmiş kripto ETF’sinin yokluğunda Kanada Bitcoin ETF’lerine bakarak yatırımını kripto ETF’lerine genişletmek istiyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.45%
$62,005.00
$899.07
Ethereum (ETH)
0.27%
$4,136.80
$11.17