bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,439.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,120.81
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $480.38
Ana SayfaKripto Para HaberleriCboe Exchange, Bitcoin ETF'sini Listelemek İçin SEC'e Başvurdu

Cboe Exchange, Bitcoin ETF’sini Listelemek İçin SEC’e Başvurdu

Cboe, VanEck’in Bitcoin ETF uygulamasını destekleyen ilk borsa oldu.

VanEcK’in Bitcoin Güven Hisse Senetlerini listelemek için 1 Mart tarihli bir SEC başvurusunda bulunana Cboe, düzenleyiciden resmi bir inceleme yapmasını istedi.

ABD merkezli borsa, VanEck’in fonunun onayına tabi olarak, ilk Bitcoin ETF’yi listelemek için önerilen bir kural yapma değişikliği için dün 19b-4 formunu SEC’e sundu. Düzenleyicinin incelemesi 90 güne kadar sürebilir.

VanECk’in 30 Aralık’ta yaptığı Bitcoin ETF başvurusu hâlâ SEC’in ilk incelemesini bekliyor ve yaklaşık bir aylık ortalama yanıt süresini aştı. Firma, S-1 kayıt başvurusunda ETF’yi Cboe’da listeleme niyetinden bahsetmişti. SEC, VanEck’in başvurusunu kabul ettiğinde, düzenleyici makamın gözden geçirme süresini onaylaması, reddetmesi veya uzatması için 45 günlük süre başladı.

Cboe; opsiyonlar, vadeli işlemler, ABD ve Avrupa hisse senetleri, borsada işlem gören ürünler (ETP’ler), küresel FX ve çok varlıklı dalgalanma ürünleri sunuyor.

VanEck’in yanı sıra NYDIG de, ETF ürünleri için de düzenleyicinin onayını istiyor. Geçmişte SEC, birçok kez buna benzer kararları ertelemiş ve sonunda hepsini reddetmişti..

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.03%
$61,439.00
$18.43
Ethereum (ETH)
1.09%
$4,120.81
$44.92