bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,358.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,139.44
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $562.11
Ana SayfaKripto Para HaberleriCBOE’den Fidelity’nin Bitcoin ETF’ini Listelemek İçin SEC'ye Başvuru

CBOE’den Fidelity’nin Bitcoin ETF’ini Listelemek İçin SEC’ye Başvuru

The Chicago Board Options Exchange, Mart ayında 4.9 trilyon dolarlık varlık yöneticisi Fidelity tarafından SEC’e sunulan Wise Origin Bitcoin Trust ETF’ini listelemek için başvuruda bulundu.

Konuyla ilgili komisyon ilk yanıtını 45 gün içinde verecek ve bu süre sonunda SEC başvuruyu tamamen uzatmayı veya reddetmeyi seçecek. SEC’in, Fidelity’nin Bitcoin ETF başvurusunu değerlendirmek için toplamda 240 günü olacak.

SEC, Nisan ayında VanEck’in Bitcoin ETF başvurusuna ilişkin kararını Haziran ayına kadar ertelemişti. Bununla birlikte Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i de değişim ortağı NYSE Arca aracılığıyla SEC’e bir Bitcoin ETF başvurusu yapmıştı.

The Chicago Board Options Exchange (CBOE)

Şirket, yan kuruluşu aracılığıyla Mart ayında Kanada’da bir BTC ETF ürününü de piyasaya sürdü. Nitekim Kanada, ülkedeki menkul kıymet düzenleyicileri tarafından bir dizi onay sonrasında Kuzey Amerika’da bir Bitcoin ETF ticaret merkezi haline geldi.

Bununla birlikte SEC Başkanı Gary Gensler kripto para piyasasının yeni kurallara ihtiyaç duyduğunu bunun nedeninin de yatırımcıların koruması gerektiği olduğunu söylemişti ve SEC, ABD’de bu tür ürünleri listelemeye yönelik girişimleri defalarca geri çevirdi.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
7.17%
$49,358.00
$3,538.97
Ethereum (ETH)
1.05%
$4,139.44
$43.46