bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,825.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,858.09
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $336.12
Ana SayfaKripto Para HaberleriCFTC, Banka Gizlilik Yasasını İhlali için Bitmex Kurucularını Suçladı!

CFTC, Banka Gizlilik Yasasını İhlali için Bitmex Kurucularını Suçladı!

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), kripto borsası BitMEX’in kurucu ortakları Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Reed’e karşı bir sivil yaptırım davası açtı ve onları “kayıtsız bir ticaret platformu” işletmekle ve CFTC düzenlemelerini ihlal etmekle suçladı.

CFTC’ye göre, BitMEX’e uygulanan yaptırımlar, bir vadeli işlem komisyon traderı olarak belirlenmiş bir sözleşme piyasası veya takas yürütme tesisi olarak işlev görmek için, CFTC onayına sahip olmadan faaliyet göstermesinin bir sonucuydu.

CFTC Başkanı Heath P. Tarbert konuyla ilgili şunları söyledi:

”Amerika Birleşik Devletleri’nin bu alanda küresel bir lider olması için, bu davada iddia edildiği gibi yasadışı faaliyetleri kökten kaldırmamız zorunludur. Yeni ve yenilikçi finansal ürünler, ancak pazar bütünlüğü varsa gelişebilir. Kurallarımıza uyarak doğru şeyi yapan borsalara karşı kanunları çiğneyen kötü oyuncuların avantaj elde etmesine izin veremeyiz.”

BitMEX ayrıca, “müşterinizi tanıyın prosedürlerini, bir müşteri bilgilendirme programını ve kara para aklamayı önleme prosedürlerini uygulamayarak” CFTC kurallarını ihlal etmekle suçlandı.

BitMEX’in diğer kuruluşları olan, HDR Global Trading Limited, 100x Holdings Limited, ABS Global Trading Limited, Shine Effort Inc Limited ve HDR Global Services (Bermuda) Limited gibi diğer firmalar da sanık olarak belirtildi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.67%
$41,825.00
$1,116.73
Ethereum (ETH)
4.28%
$2,858.09
$122.33