Ana Sayfa Kripto Para Haberleri DeFi CFTC Komiseri DeFi’yi Eleştirdi ve Aracıların Eksikliğinden Şikayet Etti

CFTC Komiseri DeFi’yi Eleştirdi ve Aracıların Eksikliğinden Şikayet Etti

0

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Komiseri Dan Berkovitz dün yaptığı açılış konuşmasında, merkezi olmayan finans (DeFi) alehine konuştu.

Berkovitz‘in konuşması, düzenleyicilerin görevi kötüye kullanmaktan yasal olarak sorumlu tutabilecekleri finansal aracıların önemine yoğun bir şekilde odaklandı.

“Bankalar, borsalar, vadeli işlem komisyoncuları, ödeme takas tesisleri ve varlık yöneticileri gibi aracılar son iki veya üç yüz yıllık modern bankacılık ve kritik finansal hizmetleri, finansal piyasaları ve yatırım yapan halkı güvenilir bir şekilde desteklemek için geliştirdiler.”

Dan Berkovitz

Berkovitz, merkeziyetsiz finans ile düzenleyicilerin yatırımcıları korumakla görevlendirebileceği hiçbir aracı olmadığını söyledi ve sistemi Hobbesian bir pazar yeri olarak nitelendirdi. Ayrıca düzenlenmemiş merkeziyetsiz finans pazarları için CEA kapsamında yasal olduklarını görmediğini söyledi.

Bununla birlikte Berkovitz‘in yorumu, DeFi hakkında pek bir bilgisinin olmadığını gösteriyor. Çünkü konuşmasında sürekli Wikipedia makalesine atıfta bulunuyor ve merkeziyetsiz finans hakkında Google’a yazmaktan başka bir şey bilmediği açıkça görülüyor.

Merkeziyetsiz finans pazarlarını düzenlemenin zorluğu, geçen yaz Uniswap ve SushiSwap gibi platformlara olan ilgi patlamasından sonara iyice büyüdü. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan Komisyon Üyesi Hester Peirce, DeFi’nin geliştirilmesi için hoşgörü vizyonu hakkında uzun uzun konuşmuştu.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version