Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Chainlink ve Tezos Vadeli İşlemleri BitMEX'te Başlıyor

Chainlink ve Tezos Vadeli İşlemleri BitMEX’te Başlıyor

BitMEX, Chainlink ve Tezos için vadeli işlem ticareti başlatacağını açıkladı.

Kripto vadeli işlem borsası BitMEX, önümüzdeki haftalarda borsada iki yeni altcoin listeleneceğine dair bir açıklamada bulundu. Bunlar Oracle sağlayıcısı Chainlink (LINK) ve yönetişim protokolü Tezos (XTZ) tokenleri.

“LINK, BitMEX platformunda bulunan ilk DeFi bağlantılı sözleşme olacak ve LINK, XTZ ile birlikte, en yüksek piyasa değerine sahip ve en çok işlem gören altcoinlerden ikisini temsil ediyorlar. Bu, kullanıcılarımıza en iyi kapsamı sağlama amacımızda bir ileri adımdır.”

Ek olarak, borsada zaten listelenen iki token için yeni ticaret sözleşmeleri sunulacak. Bunlar, halka açık blockchain projesi Cardano (ADA) ve merkezi olmayan altyapı sağlayıcısı EOS.

Vadeli işlem ürünleri, piyasa katılımcılarının spot ticaretinin aksine, gerçek varlığı elinde bulundurmadan hem yükselen hem de düşen kripto fiyatları üzerine işlem yapmalarına olanak tanır. Bu, erişilebilirliği artırır ve kripto para birimlerinin depolanmasıyla ilgili riskleri azaltır.

BitMEX, yeni altcoin sözleşmelerinin stablecoin’lere karşı işlem göreceğini ve yatırımcıların spot piyasada, diğer borsalarda aldıkları temel pozisyonları daha iyi yansıtacağını ekledi. Ayrıca, Tether çiftlerinin (örneğin LINK / USDT), bir BTC veya ETH ticaret çiftine kıyasla genel altcoin hacimlerinin %60’ından fazlasını oluşturduğunu belirtti.

BitMEX, 2014 yılından beri kripto para piyasasında yüksek kaldıraçlı vadeli işlemlere öncülük ediyor. Traderların, Bitcoin fiyatlarının fiyat hareketleri üzerine ilk sermayelerinin bir katını kullanarak işlem yapmalarına izin veriyor.

Ancak geçtiğimiz yıllarda Binance ve Huobi gibi Asyalı rakipler, BitMEX gibi eski borsaların hem hacmini hem de perakende katılımını düşürdü. Zincir içi analiz firması Glassnode‘un verilerine göre, Binance’deki Bitcoin vadeli işlemleri son 24 saatte 6.29 Milyar Dolar’a ulaştı. Bu rakamla karşılaştırıldığında BitMEX hacimleri, Binance’den çok daha uzun süredir faaliyette olmasına rağmen 4.05 Milyar Dolar civarında.

BitMEX vadeli işlem hacimleri. Resim: Skew Analytics

Yalnızca Ağustos ayında Binance, çeşitli Bitcoin ve altcoinler 195 Milyar Dolar’ın üzerinde işlem hacmi kaydetti. Ancak borsa, yeni ürün lansmanlarıyla birlikte yeniden daha rekabetçi hale gelmeye başlayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

CBDC Nedir? Özellikleri Nedir?

Merkez Bankası Dijital Para Birimi yani kısa adıyla CBDC, belirli bir devletin para biriminin dijital biçimini temsil eder ve ülkenin yetkili para...