Chiliz Coin (CHZ) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda son zamanlarda fiyatında muazzam artışlar yaşayan ve kripto para camiasında hayli popüler olan Chiliz Coin’in (CHZ) ne olduğunu, nereden ve nasıl alınabileceğini sizlere aktarmaya çalışacağız, iyi okumalar.

Chiliz, 2018 yılında kullanıma sunulmuş, spor ve eğlence odaklı bir blok zinciri platformudur. Türkiye, İspanya, Güney Kore gibi bazı ülkelerde üyeleri bulunan platformun 80’den fazla ekip üyesi vardır.

chiliz

Chiliz platformu; Barcelona, Juventus, Roma, Atletico Madrid, Galatasaray, Trabzonspor, Başakşehir gibi birçok spor takımıyla ortaklık kurmuştur.

Chiliz’in toplam 8.888.888.888 token arzı bulunmaktadır. Bunun %34’lük kısmı token satışı ve ön satış ile piyasaya sürülmüştür. Bununla birlikte %20’lik kısım kullanıcı tabanının rezervi olarak saklanırken, %15’i stratejik satın alımlar, %15’i pazarlama işlemleri %7,5’i çekirdek yatırımcılar, %5’i ekip ve %3’ü ise danışmanlık kurulu için ayrılmıştır.

Platform ayrıca Socios.com adında bir taraftar platformuna da sahiptir. Socios, Chiliz blok zinciri altyapısını ve yerel CHZ token’ını kullanır. Bu platformda kullanıcılar çeşitli spor takımlarını desteklemek için fan token alıp satabilirler. Aynı zamanda spor takımları kendi fan token’ını da oluşturabilirler.

CHZ Nereden Alınır?

Peki, şu anda CoinMarketCap verilerine göre 0.13$ seviyelerinde işlem gören CHZ tam olarak nasıl alınır?

Binance borsası bu konuda kullanıcıların tercih ettiği en popüler platformlardan birisidir. Binance’in kullanıcılarına sunduğu likidite ve güvenlik, yatırımcıların Binance borsasını tercih etmesindeki en büyük etmenlerden birisidir.

  • Ayrıca, Binance borsasına buradan kayıt olursanız süresiz olarak tüm işlemlerinizde %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

CHZ Nasıl Alınır?

  1. CHZ satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi eklemek veya takas edilecek başka bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın. Diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz.
  2. Açılan sekmede ne kadar Türk Lirası (TRY) ile işlem yapmak istediğiniz seçin ve Coin kısmında Tether (USDT)‘yi işaretleyin.
  3. USDT aldıktan sonra, yine sol üstte yer alan “Al-Sat” kısmında yer alan “Klasik” butonuna tıklayın.
  4. Açılan alım satım sayfasının sağ üst kısımda yer alan arama kutucuğuna CHZ yazın ve CHZ /USDT çiftine tıklayın.
  5. Son olarak orta alanda yer alan “CHZ AL” alanına, almak istediğiniz CHZ miktarını girerek işleminizi tamamlayın.
Binance Borsasından CHZ Nasıl Alınır?
C. Sancakhttp://coinadam.com
2015 yılında ilk olarak Bitcoin ile tanıştığım kripto para ekosistemi üzerine yazılar yazıyorum. Yazılarımda ve sosyal hesaplarımda yatırım tavsiyesi sayılabilecek bilgiler vermiyorum. Paranın değil, teknolojinin hayranıyım.

Son Baslıklar

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) 428,812.67
ethereum
Ethereum (ETH) 33,623.11
tether
Tether (USDT) 17.90