Ana Sayfa Genel Çin, 5 Banka ve Alipay İle Görüştü, Sanal Para Ticaretinden Kaçınmalarını...

Çin, 5 Banka ve Alipay İle Görüştü, Sanal Para Ticaretinden Kaçınmalarını İstedi!

0

Çin’den kripto paralar konusunda önemli haberler gelmeye devam ediyor. Çin Halk Bankası (PBoC), bankalar ve ödeme kurumları tarafından sanal para işlemleri için hizmet sağlanması konusunda Çin bankaları ve ödeme kurumlarıyla görüştü.

Çin Sanayi ve Ticaret Bankası, Çin Ziraat Bankası, İnşaat Bankası, Çin Posta Tasarruf Bankası, Sanayi Bankası ve Alipay Network Technology bu listede yer alıyor.

Yayınlanan belgede, bu kuruluşların müşteri tanımlama yükümlülüklerini yerine getirmekle yükümlü oldukları belirtiliyor. Ayrıca ilgili faaliyetler için hesap açma, kayıt, alım satım, takas gibi ürün veya hizmetleri sağlamamaları gerektiği de belirtildi.

Çin ve Kripto Paralar

Bu kurumların, sanal para borsalarını ve tezgah üstü bayi hesaplarını kapsamlı bir şekilde araştırmaları istendi. Bununla birlikte kurumların, sanal para ticareti faaliyetlerinin sermaye işlem özelliklerini analiz etmesi gerekiyor. Kurumlar, teknik girdiyi artırmalı, anormal işlem izleme modellerini iyileştirmeli ve izleme ve tanımlama yeteneklerini etkin bir şekilde geliştirmeli.

Bununla birlikte belgede, Bitcoin ve sanal para ticareti faaliyetlerinin normal ekonomik ve mali düzeni bozduğu söylendi. Yasadışı sınır ötesi varlık transferi, kara para aklama ve diğer yasadışı ve suç teşkil eden faaliyetler risklerini doğurduğuna ve insanların haklarını ciddi şekilde ihlal ettiğine dikkat çekildi.

Sonuç olarak bu kuruluşlar, bu çalışmaya büyük önem vereceklerini söylediler. Çin Halk Bankası’nın ilgili gereklilikleri uyarınca sanal para ile ilgili ticari faaliyetlerde bulunmayacaklarını veya bunlara katılmayacaklarını, soruşturma ve elden çıkarma çabalarını daha da artıracaklarını belirttiler.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version