Çin Bitcoin Yönetmeliği Hong Kong Pazarını Güçlendirecek

15 Eylül’de Çin hükümeti ve yerel finans düzenleyicileri resmi olarak Çin bitcoin borsalarının ve ticaret platformlarının Eylül ayı sonuna kadar...

0

15 Eylül’de Çin hükümeti ve yerel finans düzenleyicileri resmi olarak Çin bitcoin borsalarının ve ticaret platformlarının Eylül ayı sonuna kadar kapatılmasını talep etti. Çin’in en büyük iki borsası olan OKCoin ve Huobi, Ekim ayına kadar faaliyete geçme fırsatı buldu.

Çin hükümeti ve yerel borsalar, borsaların ülke çapında ertelenmesini onayladığı için, garip bir şekilde, bitcoin fiyatının 2.900 dolardan 3.600 dolara sıçradı. Birçok analist, traderların 24 saatlik bir süre içerisinde bitcoin fiyatının aniden 800 $ ‘lık artışını haklı gösteren dip bandını, satın almak için aradıklarını açıkladı.

Birçok yatırımcı, trader ve analist, Çin’in borsa yasağı konusunda halen iyimser bir tavır sergiliyor çünkü 2017 yılının tamamında Çin döviz kurlarındaki pazar, sadece küresel ticaretin% 10-13’ünü oluşturuyor.

Düzenleyici Çevre Bölgesi

Bununla birlikte, Leonhard Weese’in Güney Çin Morning Post gazetesine verdiği bir röportajda, Hong Kong Bitcoin Derneği, Çin’in kemirgen ticareti ve kullanımıyla ilgili kısıtlamaları, işletmeleri Hong Kong, Japonya ve Güney Kore gibi yakın ülkelere sürükleyeceğini belirtti.

Weese, Güney Çin Morning Post’a şunları söyledi:

“Çin’deki insanlar bu etkinlikleri pazarlamak konusunda daha dikkatli olacak ve bir sürü pazarlama etkinliği Hong Kong’a konferanslar ve topluluklar şeklinde gelecek” dedi.

2015 yılı başından bu yana, Hong Kong, bitcoin ve blockchain kuruluşlarına düzenleyici bir dostluk bölgesi olduğu için övüldü. Yine de, Çin, Güney Kore ve Japonya’nın aksine, Hong Kong’un bitcoin eşliğinde ve kripto exchange platformlarında üssel büyümeyi göstermek için mücadele veriyor. Son üç yılda, sadece Hong Kong merkezli 1 adet exchange sitesi olan Bitfinex, büyük bir global bitcoin ticaret platformuna dönüştürebildi.

Ancak, Weese, Çin’in bitcoin ve kriptoparalar ile ilgili işlere darbe indirmeye devam etmesi halinde, Hong Kong’da olacak büyümeyi daha da artıracaklarını vurguladı.

Haksızca cezalandırılmış

Çin’deki üç büyük borsanın OKCoin, Huobi ve BTCC gibi önde gelen bitcoin exchange platformlarının, hükümetle işbirliğinden haksız yere cezalandırıldığını kabul etmek önemlidir.

Geçtiğimiz 12 ay boyunca, tüm Çin bitcoin endüstrisi, şeffaf endüstri standartlarını oluşturmak ve Çin’deki bitcoin piyasasını iyileştirmek için yerel makamlarla yakın işbirliği içerisine girdi.

Bunun yerine, Çin hükümetinin taleplerine uymak için muazzam miktarda sermaye ve kaynak tahsis etmesine rağmen, sonuçta otoriter güçler tarafından kapatıldılar.

https://twitter.com/iamjosephyoung/status/909012063938265088

Sınırlı sermayeli ve hatta büyük ölçekli bitcoin şirketlerine sahip yeni girişimlerin ve Çin’deki hızlı döviz ticareti işlemlerinin, sadece yetkililer tarafından durdurulup sonlandırılmasına yol açacağını düşünmek zor.

Önümüzdeki aylarda, BTCC olarak OKCoin, Huobi ve diğer bitcoin exchange platformları, uluslararası hizmetleri genişletmeye devam ediyor; Hong Kong, Güney Kore ve Japonya, bitcoin kullanıcılarının ticaret faaliyetleri ve konferanslar açısından hızlı bir büyüme yaşayacak.

yabancı kaynak: cointelegraph

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.