bitcoin
Bitcoin (BTC) $57,568.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,353.13
tether
Tether (USDT) $0.998737
binance-coin
Binance Coin (BNB) $592.18
Ana SayfaKripto Para HaberleriÇin, Blok Zincir Gelişimini Teşvik Etmek İçin Bazı Yönergeler Yayınladı

Çin, Blok Zincir Gelişimini Teşvik Etmek İçin Bazı Yönergeler Yayınladı

Çin’in merkezi hükümet bakanlıklarından biri, ülkede blok zinciri gelişimini teşvik etmeye adanmış bazı üst düzey yönergeler belirledi.

Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT), Merkezi Siber Uzay İşleri Komisyonu ile birlikte blok zinciri teknolojisi uygulamalarını ve endüstriyel gelişimi hızlandırmak amacıyla bugün bazı yönergeler yayınladı.

Yönergeler, ülkenin il ve belediye yönetimlerindeki bilgi teknolojisi ofislerine üst düzey bir talimat olarak hizmet edecek. Ayrıca bu yönergeler, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping‘in Dijital Çin stratejisinin bir parçası olarak ülke ekonomisinin farklı sektörlerini güçlendirebilecek blok zinciri şirketleri ve uygulamaları oluşturmak için uzun vadeli hedefler ortaya koyuyor.

Çin ve Blockchain

MIIT’in yönergeleri kapsamındaki kritik görevler arasında, kamu hizmetlerini iyileştirmek için blok zinciri teknolojisini uygulamak, dijital fikri mülkiyetleri korumak ve hükümet veri paylaşımı ve yasal birikimde şeffaflığı artırmak yer alıyor.

Üst düzey yönergeleri uygulamak için yerel yönetimlere hem siyasi hem de ekonomik destek sağlama talimatı veriliyor. Bu, blok zinciri endüstri parkları inşa etmeyi, blok zinciri girişimleri için vergi avantajları sağlamayı ve blok zincir teknolojisi alanındaki yetenekleri teşvik etmek için finansmanı artırmayı içeriyor.

En son merkezi hükümet yönü ile Çin, ‘yes-blockchain-no-kripto‘ anlatısını yeniden şekillendiriyor gibi görünüyor. Yönergeler, bir merkezi hükümet komitesi toplantısında, Bitcoin ticareti ve madencilik faaliyetlerini çökertmekle ilgili yakın zamanda yapılan bir yorumun ardından geldi.

Geçtiğimiz hafta sonu boyunca, Çin sosyal medyası Weibo’daki iki düzineden fazla kripto fenomeni ve blockchain medya kuruluşu aniden hesaplarını askıya aldı. Askıya alınan hesapların çoğu, Bitcoin veya kripto para gibi terimleri içeriyordu. Bazı askıya alınmış hesaplar da blockchain terimine sahipti.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.36%
$57,568.00
$1,358.60
Ethereum (ETH)
6.63%
$4,353.13
$288.61