bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,796.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,856.84
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $335.51
Ana SayfaKripto Para HaberleriÇin Halk Bankasından Huawei ile Blockchain İş Birliği

Çin Halk Bankasından Huawei ile Blockchain İş Birliği

Çin’in merkez bankası olan Çin Halk Bankası’nın (PBoC) cep telefonu imalat devi Huawei ile Blockchain araştırmaları konusunda anlaşma yaptığı bildirildi.

Bankanın dijital döviz araştırma departmanı, kripto para birimleri desteği ile dağıtılan veritabanı teknolojisinin daha iyi anlaşılması için şirketle birlikte çalışacak.

Blockchain araştırma haberleri Huawei’nin resmi WeChat hesabı üzerinden geliyor. Duyuruda, Çin Halk Bankası Genel Sekreter Yardımcısı, Fan Yifei ve Pazartesi öğleden sonra firmanın Shenzhen merkezinde düzenlenen Huawei yöneticileri arasında bir toplantı yapıldığı bildirildi.

Vali yardımcısına ziyaretinde Huawei’nin başkanı Xu Zhijun eşlik etti. Vali yardımcısı anlaşma gerçekleşmeden önce cep telefonu devinin dijital dönüşüm sergi salonunu ziyaret etti.

Huawei’nin Potansiyel Olarak Büyük Ortaklığı

Beincrypto’nun farkında olduğu kadarıyla, Huawei ve PBC’nin dijital para birimi Araştırma Enstitüsü arasındaki anlaşma, blockchain teknolojisinin etkilerini ve uygulamalarını keşfetmek için Çin finans kurumu ile ortaklık yapan büyük bir şirketin ilk örneğidir.

Çin’in son teknolojik yenilikçiliği desteklediğini duyurması üzerine çok şey yapıldı. BeInCrypto, halka açıldığı andan itibaren önde gelen kripto para birimleri fiyatlarını göndermiş gibi görünen gelişimin çeşitli yönleriyle defalarca haber yaptı.

Çin hükümeti o zamandan beri ani olarak Blockchain desteğini diğer duyurularla destekledi. İki örnek vermek gerekirse, Guangzhou şehri, blockhain projeleri için 150 milyon dolarlık bir fon açıkladı ve merkezi hükümet, inovasyon üzerine bir dizi 25 ders verdi. Bu diziler Bitcoin ve Ethereum hakkında bilgiler de içeriyor.

Birçok Bitcoin ve kripto para destekçisi, blockchain teknolojisi için iyi olan her şeyin, otomatik olarak daha geniş kripto para endüstrisi için de iyi olduğunu savundu.

Ancak Çin, vatandaşları için de bir uyarı yayınladı. Hükümet, blockchain desteğinin, aldatmaca para biriminde spekülasyon yapmak için teknolojiyi kullanan insanların lehine olduğu anlamına gelmediğini söyledi.

Diğer yorumcular, merkezileşmiş, otoriter bir hükümetin sınırsız, sansüre dayanıklı, anarşik Bitcoin ve benzeri kripto varlıklarını destekleme ihtimalinin çok düşük olduğunu savunarak, Çin’in teknolojiye olan ilgisini sorguladılar. Huawei’nin uzun vadede bu görüş hakkında nasıl tavır takınacağı şimdilik belli değil.

Bu videoda Çin’in kripto para birimi ve blockhain hakkındaki açıklamalarının Neo, TRON ve Ontology gibi Çin kripto para birimlerine çok güçlü bir destek verdiği söyleniyor.

Bununla birlikte, BeInCrypto’nun bugün erken saatlerde bildirdiği gibi, daha yeni duyurular yatırımcıları rasyonel kalmaya çağırıyor. Dovey Wan, People’s Daily’den (Komünist Parti’nin resmi gazetesi) aşağıdaki alıntıları tweetledi, ceza araçları için teknolojiyi kullananların (kara para aklama, yasadışı bilgi yayma ve yasadışı mal veya hizmet satın alma, vb.) cezalandırılmayacağını ekledi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.87%
$41,796.00
$1,199.55
Ethereum (ETH)
4.7%
$2,856.84
$134.27