bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,415.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,026.14
tether
Tether (USDT) $0.999718
binance-coin
Binance Coin (BNB) $473.06
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinÇin Krizinde Soğuk Kripto Cüzdanları 3 Milyar Dolarlık Bitcoin Taşıdı

Çin Krizinde Soğuk Kripto Cüzdanları 3 Milyar Dolarlık Bitcoin Taşıdı

Çin’in Cuma günü kripto paraların ticaretini ve madenciliğini yasaklaması ile başlayan krizin ardından soğuk kripto cüzdanları tarafından 3 milyar dolarlık BTC taşındı.

Çin Merkez Bankası tarafından yapılan açıklama sonunda soğuk kripto cüzdanları harekete geçti ve milyarlarca dolarlık BTC ve Ether aktarıldı. Kaynağı bilinmeyen soğuk cüzdanların yaklaşık olarak 72 bin 999 BTC (3.1 milyar dolar) aktardığı bilgisi dolaşıyor.

Huobi, Çin Kullanıcılarını Yavaş Yavaş Sistem Dışına Aktaracak

Huobi tarafından gelen haber ile Çin’den yeni müşteri kabul edilmeyecek. Ancak halihazırda var olan müşteriler ve onların Ether’leri sistem dışına uzun süren bir çalışma sonrasında çıkartılacak ve borsa ülkedeki tüm işlemlerini sonlandırmış olacak. Şu an Çin kaynaklı müşterileri üzerinden 800 bin Ether bulunuyor.

Theblockcrypto.com yazarı Wolfie Zhao 25 ​​Eylül’de Çin hükümetinin uyguladığı baskının “bazı perakende kullanıcıları korkuttuğunu” ve eylemin tezgah üstü (OTC) pazarlara sıçradığını açıkladı.

Zhao’nun raporu, “Huobi’de Çin yuanına karşı USDT için OTC tüccar fiyatlarının” ekran görüntüsünü gösteriyor. Zhao’nun raporunun ardından Huobi, Pazar günü kullanıcılara kripto borsasının “mevcut anakara Çin kullanıcılarını kademeli olarak emekli edeceğini” detaylandırdı.

Huobi tarafından gelen haberlerle de soğuk kripto cüzdanları hareketlenmeye başladı. Whale Alert’in Pazar günü ayrıntılı olarak paylaştığı bilgiye göre, “Huobi’den bir bilinmeyen cüzdana 2,4 milyar dolar değerinde yaklaşık 800.000 eter aktarıldı” bilgisi paylaşıldı.

3,1 Milyar Dolarlık Bitcoin Dağıtıldı

Bitcoin tarafında ise rakamlar daha da büyüktü. 73 bine yakın BTC kripto para cüzdanları kısmına transfer edildi. Bitcoin hareketleri iki büyük cüzdandan kaynaklandı ve bunlardan biri muhtemelen Huobi’nin soğuk depolama cüzdanı olarak sınıflandırılıyor. Onchain ayrıştırıcıları tarafından yakalanan sayı 72.999 BTC gösterirken, üçüncü bir ayrıştırıcı, “1Njh” cüzdanı tarafından en azından yazı yazılırken alınan toplam miktarın toplamda 104.999 BTC olduğunu gösterir.

Whale Alert

Oxt.me’den alınan kayıtlar, iki BTC adresinden en az birinin, olası bir Huobi soğuk depolama cüzdanı olarak iki kez işaretlendiğini gösteriyor. Ayrıca hareket, btcparser.com ve Telegram araştırma grubu Gold Found In Sand tarafından geliştirilen ayrıştırıcı yazılım tarafından keşfedildi. Gold Found In Sand üyesi şunları ekledi:

“Bugün ikinci ayrıştırıcımız etkileyici bir 72.999 bitcoin için ilginç bir transfer fark etti. Panik yapma. Bu, fonlarını hareket ettiren Huobi borsasıdır. Ancak bundan sonra ne olacağı henüz tam olarak belli değil. ‘1Njh’ cüzdanından gelen fonlar 2.000 BTC’lik işlemlerde çekilmeye başlandı ve her birinin yaklaşık 1.800 BTC’lik bir alıcısı var ve fonların geri kalanı farklı küçük cüzdanlar arasında dağıtılıyor.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.06%
$60,415.00
$640.40
Ethereum (ETH)
1.55%
$4,026.14
$62.41