bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,401.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,913.05
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $352.03
Ana SayfaYeni BaşlayanlarCoin MiningÇin Madencilik Yasakları Hebei Eyaletine Genişledi

Çin Madencilik Yasakları Hebei Eyaletine Genişledi

Kripto madencilik konusunda uzun süredir sert tutum sergileyen Çin, yasaklarını Hebei eyaletine kadar genişleterek, bu konuda ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha gösterdi.

Çin hükümetinin daha yeşil bir dünya için kripto madenciliğini yasakladığı düşüncesi ile hareket ediyor ve bu politikalar ekseninde birçok eyaletinde yüksek enerji harcamalarını azaltmak için madenciliği yasaklıyor.

Hebei Eyaletinde Kripto Madencilik Yasaklandı

Dünyaca ünlü haber ajansı Reuters tarafından yayınlanan habere göre, Hebei eyaleti de kripto madenciliği için yasaklandı. Eyalette bulunan Çin siber uzay komisyonu, bu konuda hükümetle birlikte çalışmaya başladı. Yalnızca uzay komisyonu değil aynı zamanda eğitim bakanlığı, kamu güvenliği departmanı, yerel mali düzenleme bürosu ve iletişim idaresinin de kripto madenciliği yasağına karşı hükümetle ortaklaşa hareket edecek. Departmanların bilgi sistemlerinin herhangi bir kripto para madenciliği ve ticaretini desteklemediğini doğrulamak için Eylül ayının sonuna kadar süreleri olacak.

Çin, uzun süredir sağlamaya çalıştığı karbon nötr hedefi kapsamında bu yasakları genişlettiğini açıkladı. Kripto para madenlerinin ciddi anlamda enerji tüketmesi ülkenin bu hedefine yaklaşmasına engel oluyor. Hükümet bu yasakları uygulamayan kişi ya da kurumlara da ciddi yaptırım uygulayacak.

Yasak Madencileri Göç Ettirdi

Çin’de uygulanan yasaklar sebebi ile birçok madenci doğudan batıya doğru göç etti. Birçok Çinli madenci Kazakistan’a yöneldi. Ancak bazılarının göçü Kuzey Amerika’ya oldu. İlerleyen dönemlerde Kuzey Amerika madenciliğin başını çekebilir.

Ancak buna rağmen bazı madenciler her yaptırımı göze alıp, madenciliğe devam ediyor. Özellikle hidroelektrik santralleri ile ünlü Yunnan eyaletindeki madenciler kaçak yollardan bu işleme devam ediyorlar. Çiftliklerin tüm madencilik makinelerini bölgeden kaldırması gerekirken, istasyonların bu tür operasyonlarla çalışması yasaklandı.

Yingjiang İlçesi Halk Hükümet Ofisi ayrıca tüm ilçelerin ve çiftliklerin denetlenmesi ve yıkım süreci hakkında İlçe Kalkınma ve Reform Bürosuna rapor verilmesi gerektiğini söyledi.

Çin’deki kripto madencilerinin toplu olarak itlaf edilmesi nedeniyle operasyonlar, çalışmalarına devam etmek için alternatif yerler aramaya zorlandı. Hem Amerika Birleşik Devletleri hem de Kazakistan, yerinden edilmiş bu madenciler için popüler yerler haline geldi. Her iki ülke de ucuz elektrik sunuyor ve şimdilik kripto para madenciliği konusunda elverişli yasalara sahip.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
5.57%
$42,401.00
$2,361.74
Ethereum (ETH)
7.87%
$2,913.05
$229.26