Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı'ndan Önemli Kripto Para Açıklaması

Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı’ndan Önemli Kripto Para Açıklaması

Çinli gazeteci Colin Wu’nun (Wu Blockchain) bildirdiğine göre, Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Li Bo, kripto para birimleri hakkında önem açıklamalar yaptı.

Çinli gazetecinin Twitter üzerinden yaptığı habere göre Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı, Bitcoin gibi kripto varlıkların yatırım aracı veya alternatif yatırım olarak kullanılması gerektiğini söyledi. Bu ifadeler kripto topluluğu için önemli bir konu çünkü Çin hükümeti bu açıklamalarla ilk kez kripto para birimlerinin varlık değerini tanımış oluyor.

”Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Li Bo, Bitcoin gibi kripto varlıklarının yatırım aracı veya alternatif yatırım olarak kullanılması gerektiğini söyledi. Bu, Çin hükümetinin kripto para birimlerinin varlık değerini ilk kez tanımasıdır.”

“Li Bo, kripto varlıklarının bir yatırım seçeneği olduğunu söyledi. Kendi başına bir para birimi değil, alternatif bir yatırım ürünü. Çin, düzenleyici politikalar üzerinde çalışıyor. Li Bo ayrıca, özel şirketler tarafından verilen stablecoin‘ler için Bitcoin’den daha sıkı denetim gerektiğini söyledi. Çin, Bitcoin’in durumunu uzun zamandır sanal bir emtia olarak kabul etti ve bazı yasaklamalar yaptı. Tüm politika hala nispeten belirsiz. Li Bo, hangi düzenleyici kuralların gerekli olduğunu anlamadan önce, mevcut önlemleri korumaya devam edeceğimizi söyledi.”

Bununla birlikte, Merkez Bankası Eski Başkanı Zhou Xiaochuan‘a göre Çin, kendi dijital para birimini küresel olarak değil, yurt içinde kullanmak isteyecek.

Xiaochuan, Çin dijital para biriminin küresel olarak kullanılmasının sorunlara neden olacağına inanıyor. Ayrıca uluslararası kullanımın para politikası bağımsızlığını etkileyebileceğini belirtti. Çin Halk Bankası’nın eski yöneticisi, Çin’deki Boao Forumu’nda konuşurken, potansiyel suç kullanımı ve bunun nasıl önlenmesi gerektiği konusunda da ayrıntılı bilgiler verdi.


Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar