bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,091.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,081.67
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $477.75
Ana SayfaKripto Para HaberleriÇin Merkez Bankası: Dijital Para Birimimiz Hazır

Çin Merkez Bankası: Dijital Para Birimimiz Hazır

Çin Halk Bankası (PBoC), dijital para biriminin “artık hazır” olduğunu iddia etti.

PBoC genel müdür yardımcısı Mu Changchun’a göre, beş yıllık araştırma sonrası blok zinciri mimarisini benimseyen bir prototip başarıyla geliştirildi.

Çin, Finans 40 Forumu’nda yaptığı duyuruda, 10 Ağustos’taki yerel haber sitesi Shanghai Securities News tarafından bildirildi.

İki katmanlı işletim sistemi

Mu, saf bir blok zinciri mimarisi kullanarak dijital para biriminin çıkarılmasının, Çin gibi büyük bir ülkede elde edilmesinin zor olacağını, çünkü perakendecilerin yüksek eşzamanlılık performansı gerektirdiğini söyledi.

Dijital para birimi aynı zamanda, ülkenin geniş bir alana ve geniş bir nüfusa sahip karmaşık ekonomisine uyum sağlamak, merkez bankasıyla üst düzeyde uyum ve ticari bankalara ikincil seviyede uyum sağlamak için iki aşamalı bir işletim sistemini benimseyecek.

Mu’ya göre, bu erişilebilirliği ve halk arasında kabul oranlarını artıracak ve ticari kuruluşlar arasında inovasyonu teşvik edecek.

Çin Merkez Bankası yöneticisine göre, dijital para birimi “küçük ölçekli perakende yüksek frekanslı iş senaryoları” için uygun olacak şekilde tasarlandı.

Çin’in Bu Hamlesi ABD için bir tehdit mi?

Çin Merkez Bankası, Amerikalı politikacıların, yasal kaygılar nedeniyle sosyal ağlarda oluşan istikrarlı tavra karşı, ABD ve Facebook’un kripto parası Libra gibi ulusal bir kripto para birimi çıkarmayı planlıyor.

Bununla birlikte, Mu’nun iyimser açıklamalarına rağmen, Çin’in dijital para biriminin ne zaman piyasaya sürüleceği tam olarak belli değil.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.98%
$61,091.00
$598.69
Ethereum (ETH)
2.66%
$4,081.67
$108.57