Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Çin Merkez Bankası: Dijital Para Birimimiz Hazır

Çin Merkez Bankası: Dijital Para Birimimiz Hazır

Çin Halk Bankası (PBoC), dijital para biriminin “artık hazır” olduğunu iddia etti.

PBoC genel müdür yardımcısı Mu Changchun’a göre, beş yıllık araştırma sonrası blok zinciri mimarisini benimseyen bir prototip başarıyla geliştirildi.

Çin, Finans 40 Forumu’nda yaptığı duyuruda, 10 Ağustos’taki yerel haber sitesi Shanghai Securities News tarafından bildirildi.

İki katmanlı işletim sistemi

Mu, saf bir blok zinciri mimarisi kullanarak dijital para biriminin çıkarılmasının, Çin gibi büyük bir ülkede elde edilmesinin zor olacağını, çünkü perakendecilerin yüksek eşzamanlılık performansı gerektirdiğini söyledi.

Dijital para birimi aynı zamanda, ülkenin geniş bir alana ve geniş bir nüfusa sahip karmaşık ekonomisine uyum sağlamak, merkez bankasıyla üst düzeyde uyum ve ticari bankalara ikincil seviyede uyum sağlamak için iki aşamalı bir işletim sistemini benimseyecek.

Mu’ya göre, bu erişilebilirliği ve halk arasında kabul oranlarını artıracak ve ticari kuruluşlar arasında inovasyonu teşvik edecek.

Çin Merkez Bankası yöneticisine göre, dijital para birimi “küçük ölçekli perakende yüksek frekanslı iş senaryoları” için uygun olacak şekilde tasarlandı.

Çin’in Bu Hamlesi ABD için bir tehdit mi?

Çin Merkez Bankası, Amerikalı politikacıların, yasal kaygılar nedeniyle sosyal ağlarda oluşan istikrarlı tavra karşı, ABD ve Facebook’un kripto parası Libra gibi ulusal bir kripto para birimi çıkarmayı planlıyor.

Bununla birlikte, Mu’nun iyimser açıklamalarına rağmen, Çin’in dijital para biriminin ne zaman piyasaya sürüleceği tam olarak belli değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...