bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,070.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,083.94
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $477.14
Ana SayfaKripto Para HaberleriÇin Sosyal Medyası Weibo; Huobi, OKEx ve Binance Hesaplarını Askıya Aldı

Çin Sosyal Medyası Weibo; Huobi, OKEx ve Binance Hesaplarını Askıya Aldı

Çin’in Twitter benzeri sosyal medya platformu Weibo, kripto para borsalarını hedef alan bir girişimde bulundu ve Huobi, OKEx, Binance ve MXC’nin resmi hesaplarını askıya aldı.

Bugün saat 7:15 UTC civarında Weibo kullanıcıları Huobi, OKEx, Binance ve MXC hesaplarının erişilemez hale geldiğini fark etmeye başladı.

Weibo, profilleri ve çevrimiçi içeriği hem kendi standardına göre hem de Çin hükümetinin yönetimi altında sansürleyebildiğinden, bu harekete neyin neden olduğu henüz belirsizliğini koruyor.

Sosyal medya platformu sadece bu hesapların yasaları ve topluluk kurallarını ihlal ettiğini iddia etti ancak daha fazla açıklama yapmadı.

Çin’de genellikle HBO olarak anılan Huobi, OKEx ve Binance, Çin kripto topluluğu içinde en yaygın kullanılan kripto platformları. Bununla birlikte bu askıya alma hareketi, Çinli yatırımcılar arasında bir miktar belirsizliğe neden olmuş gibi görünüyor.

Veriler, Çinli kullanıcıların bu borsa hesaplarının çevrimiçi olarak askıya alındığını fark ettikten hemen sonra, HBO’nun yerel borsa tokenları HT, OKB ve BNB, %3 ile %7 arasında bir düşüş yaşadı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.9%
$61,070.00
$549.63
Ethereum (ETH)
2.23%
$4,083.94
$91.07