bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,975.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,293.60
tether
Tether (USDT) $0.997079
binance-coin
Binance Coin (BNB) $586.46
Ana SayfaGenelÇin'de Finansal Kurumlar İçin Kripto Para Ticaretine Yönelik Bir Uyarı Belgesi Yayınlandı

Çin’de Finansal Kurumlar İçin Kripto Para Ticaretine Yönelik Bir Uyarı Belgesi Yayınlandı

Kripto ve blok zinciri endüstrileriyle ilgili her şeyi ele alan Çinli bir gazeteci olan Colin Wu, önde gelen üç Çin derneği tarafından yapılan açıklamada, finans kurumlarının işlerinde dijital para birimlerini fiyatlandırma, ticaret gibi işlemlerini içeren uyarılar bulunuyor.

Wu, bu uyarıların son zamanlarda Çin’de çok sayıda altcoin yatırımcısının ortaya çıkmasından sonra ortaya çıktığını belirtiyor.

”Son zamanlarda, altcoinlerin popülaritesi nedeniyle, düzenleyicilerin dikkatini çeken Çin’de daha fazla yeni yatırımcı ortaya çıktı. Ancak dernek tarafından verilen bu uyarı, Çin makamlarının henüz daha yüksek bir ilgi seviyesine ulaşmadığını gösteriyor.”

”Çin Merkez Bankası’na bağlı üç dernek, kurumların sanal para işi yapmamalarını gerektiren, halkı sanal para birimine katılmamaya çağıran ve sanal para işlemlerinin yasalarca korunmadığını vurgulayan bir belge yayınladı.”

Colin Wu‘nun tweet’inde, Çin Merkez Bankası (PBOC) ile ilgili üç büyük Çin birliğinin finans kurumlarına ticari faaliyetlerinde sanal para kullanmamalarını şiddetle tavsiye ettiklerini bildirdi. Zorunlu tavsiye, Çin Ulusal İnternet Finansmanı Birliği (NIFA), Çin Bankacılık Birliği (CBA) ve Çin Ödeme ve Uzlaştırma Derneği tarafından yapıldı.

Colin Wu tarafından alıntı yapılan makale, okuyuculara resmi olarak sanal para birimlerinin bir finans otoritesi tarafından verilmediği ve piyasada normal bir ödeme aracı olarak kullanılmaması gerektiği için gerçek para birimleri olmadığını hatırlatıyor.

Finans, ödemeler ve diğer türdeki kurumlara, kripto para birimleriyle ilgili herhangi bir ticari faaliyet yürütmemeleri için güçlü bir uyarı yapıldı. Belge aynı zamanda izleyicilere dijital para birimlerinin yasalarca korunmadığını ve bir kullanıcının kripto varlıklarıyla ilişkili bir mali kayıpla karşı karşıya kalması durumunda sorumluluğun yalnızca kendisine ait olacağını da hatırlatıyor.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.09%
$56,975.00
$51.28
Ethereum (ETH)
3.74%
$4,293.60
$160.58