Ana Sayfa Genel Çin’den Gelen Haberler Kripto Para Fiyatlarında Düşüşe Neden Oldu

Çin’den Gelen Haberler Kripto Para Fiyatlarında Düşüşe Neden Oldu

0

Son zamanlarda olduğu gibi yine Çin’den gelen bazı yeni haberler kripto para piyasasından düşüşe neden oldu. Bitcoin fiyatı 2.000 dolardan fazla düşerken, Ethereum fiyatı 2.000 dolarlık kilit bir seviyenin altına düştü.

Bitcoin fiyatı gelen bazı haberler nedeniyle dakikalar içinde 32.500 dolar seviyelerinin altına düştü ancak daha sonra küçük bir miktar toparlandı. BTC fiyatında yaşanan düşüş, altcoin’ler de düşüşe neden oldu. ETH fiyatı 2.000 dolar seviyelerini altına düştü, şu anda ise 2.029 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Çin Ziraat Bankası

Bununla birlikte, toplam kripto para piyasası değeri 1,3 trilyon dolar seviyelerine geriledi. Bunun nedeni olarak ise Çin’in sektörde oluşturduğu baskı oluşturduğu çok açık. Çin’in en büyük üçüncü bankası olan Çin Ziraat Bankası, kripto para birimleriyle uğraşan müşterilerinin işlemlerinin yasaklanmasıyla ilgili bir açıklama yayınladı ve ardından bunu sildi. Bazı iddialara göre, bu hareket merkez bankası tarafından talep edildi.

Ünlü Çinli gazeteci Wu Blockchain konuyla ilgili bazı yorumlarda bulundu;

”Çin’in üçüncü büyük bankası olan Ziraat Bankası, 21 Haziran’da hizmetlerinin BTC gibi kripto para birimi işlemleri için kullanılmasını yasakladığını belirten bir açıklama yaptı. Açıklamada, ilgili davranışlar tespit edildiğinde hesap işlemlerinin derhal durdurulacağı, müşteri ilişkilerinin sonlandırılacağı ve ilgili departmanlara rapor verileceği vurgulandı.”

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version