bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,803.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,987.60
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $453.49
Ana SayfaKripto Para HaberleriÇin'in Hainan Eyaleti, Yasadışı Kripto Faaliyetleri Konusunda Uyardı

Çin’in Hainan Eyaleti, Yasadışı Kripto Faaliyetleri Konusunda Uyardı

Çin’in Hainan eyaleti, bölgedeki kripto endüstrinin büyümesine karşı devam eden bir kampanyaya ek olarak dün yasadışı kripto şemaları hakkında yeni bir uyarı yayınladı.

Reuters tarafından yapılan habere göre, Çin’in güneyindeki Hainan bölgesindeki mali düzenleyiciler, yatırımcıları kripto para birimi ve blok zinciri içeren yasadışı bağış toplama planlarına karşı uyardı.

“Hainan Eyaleti’ndeki hiçbir kuruluş veya kişi yasa dışı olarak token verme ve finansman faaliyetlerinde bulunamaz; herhangi bir sözde token finansman platformu, yasal ihale ile token’lar veya sanal para birimleri arasında değişim işine girmeyecektir.”

Çin ve Kripto Para

Düzenleyiciler, finans ve ödeme kurumlarının doğrudan veya dolaylı olarak kripto para birimleri ile ilgili hizmetler vermemesi gerektiğini ve kripto ticaret platformlarının fiyatlandırma, ticaret veya diğer aracı hizmetleri sağlamaması gerektiğini söyledi.

Çin’den Gelen Yeni FUD

Mayıs ayında China Securities Journal, kripto para birimlerinin yasaklanmasının halkın mülkiyet haklarını korumak, yuan statüsünü yasal ihale olarak korumak ve kara para aklama risklerini önlemek için gerekli olduğunu söyledi.

Ardından geçen hafta, devlet medyası Bitcoin’i ve piyasada aşırı kaldıraç kullanımını kınadı ve bu tür risklerin vatandaşların yatırım portföylerine zarar verdiğini belirtti. Hatta 125x kaldıraç seçeneği raporda şok edici olarak adlandırıldı.

Bununla birlikte uyarılar merkezi borsalardaki Bitcoin ve büyük kripto para birimleri ile sınırlı değildir. Bu haftanın başlarında, devlet tarafından işletilen bir TV ağı, dikkatini merkezi olmayan borsa Uniswap’a çevirerek, herkesin platformda bir token yayınlayabileceğini ve kullanıcıları halı çekebileceğini belirtti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.24%
$58,803.00
$1,905.22
Ethereum (ETH)
4.55%
$3,987.60
$181.44