Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Çin'in İlk Lightning Network Cüzdanı Tanıtıldı

Çin’in İlk Lightning Network Cüzdanı Tanıtıldı

Çin’in ilk Bitcoin Lightning Network cüzdan uygulaması tanıtıldı. Çin merkezli kripto cüzdan operatörü Hoo.com, ilk LN cüzdanını piyasaya sürdü. 

1ML’den alınan verilere göre, Çin Lightning Network‘e yalnızca 30 node ve 3.027 BTC katkıda bulunuyor. Çin ayrıca küresel LN kullanımının % 0,77‘sini oluşturuyor. Piyasadaki bazı yorumcular, ülkedeki ekonomik zorluklardan dolayı katılımın az olduğunu belirtti.

Lightning Network Çin’de Neden Tercih Edilmiyor ?

Aslında, birçok Çinli kripto meraklısı, LN’in genel yapısı yerine, Bitcoin fiyatına daha fazla önem gösteriyor. LN, ilk olarak Joseph Poon ve Thaddeus Dryja tarafından 2016 yılında “Bitcoin Lightning Network: Ölçeklenebilir Zincirli Ödemeler” isimli white paper ile duyrulmuştu.

Kripto twitter fenomeni hodlonaut Twitter üzerinden, #LNTrustChain etiketiyle “Lightning Torch” girişimini başlattı. Twitter CEO’su Jack Dorsey ve LinkedIn kurucusu Reid Hoffman da dahil olmak üzere pek çok isim, LN’in bazı sınırlamalarını da ortaya çıkardı.

BTC.TOP  kurucusu Jiang Zhuoer, LN’in sınırlı kullanıcı tabanına sahip bir çeşit ödeme ağı olduğunu belirtti: Merkezi bir süper Lightning Network olmadıkça, bu, Bitcoin’in fiyat krizinin tedavisi olamaz.”

Şu anda, LN altyapısı hala büyük ölçekli ticari işlemlerden uzak görünüyor. Çünkü LN’in ana uygulaması mikro ödemelere dayanıyor. Ne yazık ki, Çin’deki kripto sektörü çok katı olduğundan, insanların LN’yi kabullenmesinde sorun oluşturuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...