bitcoin
Bitcoin (BTC) $37,012.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,180.33
tether
Tether (USDT) $0.998365
binance-coin
Binance Coin (BNB) $302.35
Ana SayfaKripto Para HaberleriÇin'in İlk Lightning Network Cüzdanı Tanıtıldı

Çin’in İlk Lightning Network Cüzdanı Tanıtıldı

Çin’in ilk Bitcoin Lightning Network cüzdan uygulaması tanıtıldı. Çin merkezli kripto cüzdan operatörü Hoo.com, ilk LN cüzdanını piyasaya sürdü. 

1ML’den alınan verilere göre, Çin Lightning Network‘e yalnızca 30 node ve 3.027 BTC katkıda bulunuyor. Çin ayrıca küresel LN kullanımının % 0,77‘sini oluşturuyor. Piyasadaki bazı yorumcular, ülkedeki ekonomik zorluklardan dolayı katılımın az olduğunu belirtti.

Lightning Network Çin’de Neden Tercih Edilmiyor ?

Aslında, birçok Çinli kripto meraklısı, LN’in genel yapısı yerine, Bitcoin fiyatına daha fazla önem gösteriyor. LN, ilk olarak Joseph Poon ve Thaddeus Dryja tarafından 2016 yılında “Bitcoin Lightning Network: Ölçeklenebilir Zincirli Ödemeler” isimli white paper ile duyrulmuştu.

Kripto twitter fenomeni hodlonaut Twitter üzerinden, #LNTrustChain etiketiyle “Lightning Torch” girişimini başlattı. Twitter CEO’su Jack Dorsey ve LinkedIn kurucusu Reid Hoffman da dahil olmak üzere pek çok isim, LN’in bazı sınırlamalarını da ortaya çıkardı.

BTC.TOP  kurucusu Jiang Zhuoer, LN’in sınırlı kullanıcı tabanına sahip bir çeşit ödeme ağı olduğunu belirtti: Merkezi bir süper Lightning Network olmadıkça, bu, Bitcoin’in fiyat krizinin tedavisi olamaz.”

Şu anda, LN altyapısı hala büyük ölçekli ticari işlemlerden uzak görünüyor. Çünkü LN’in ana uygulaması mikro ödemelere dayanıyor. Ne yazık ki, Çin’deki kripto sektörü çok katı olduğundan, insanların LN’yi kabullenmesinde sorun oluşturuyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.43%
$37,012.00
$899.39
Ethereum (ETH)
4.96%
$2,180.33
$108.14