bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,802.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,966.48
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.73
Ana SayfaKripto Para HaberleriÇinli Şirket Meitu, 15 Bin Ethereum ve 379 Bitcoin Satın Aldı

Çinli Şirket Meitu, 15 Bin Ethereum ve 379 Bitcoin Satın Aldı

Çin merkezli bir şirket olan Meitu, Ethereum’a 22,1 milyon dolar ve Bitcoin’e 18 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı.

Şirketin açıklamasına göre, açık piyasa işlemleri yoluyla toplam 15.000 ETH ve 379.1 BTC satın aldı. Bu hareket, Meitu’nun BTC’ye milyarlarca yatırım yapan Tesla, Square ve MicroStrategy gibi halka açık diğer şirketlere katıldığını gösteriyor. Fakat Meitu, diğer büyük yatırımcı şirketlerden farklı olarak ETH’ye de yatırım yaptı.

Kripto para birimi yatırım planı, şirketin 2016 yılında şirketin ilk halka arzından (IPO) kalan gelirler dışında nakit rezervlerinden fon kullanarak yapıldı.

Meitu, varlıklarını nakitten uzak bir şekilde çeşitlendirmek için kripto para satın aldığını söyledi, ancak daha ​​da önemlisi, kurul bunu yatırımcılara ve paydaşlara firmanın teknolojik yeniliği kucaklayacak vizyon ve kararlılığa sahip olduğunu gösteren bir gösteri olarak görüyor.

Şirket, Ethereum tabanlı merkezi olmayan uygulamaların başlatılmasını içerebilecek blok zincir teknolojisini denizaşırı işlerine entegre etmeyi değerlendiriyor. Meitu yaptığı açıklamada, blockchain teknolojisinin mobil internetin PC internetini ve diğer birçok çevrimdışı sektörü bozmasına benzer şekilde mevcut finans ve teknoloji endüstrilerini bozabileceğini söyledi.

”Yönetim Kurulu, kripto para birimlerinin değer takdiri için geniş bir alana sahip olduğuna ve hazinesinin bir kısmını kripto para birimlerine tahsis ederek, hazinede nakit tutmaya (küresel olarak merkez bankalarının para arzındaki agresif artışlar nedeniyle amortisman baskısına tabi olan) bir çeşitlendirme işlevi görebileceğine inanıyor.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.18%
$58,869.00
$1,872.03
Ethereum (ETH)
4.14%
$3,993.18
$165.32