bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,303.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,113.60
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $481.70
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinCircle Kurucu Ortağı, PayPal Hesabını Kullanarak Bitcoin Satın Aldı

Circle Kurucu Ortağı, PayPal Hesabını Kullanarak Bitcoin Satın Aldı

Circle Kurucu Ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire, PayPal hesabını kullanarak BTC satın alan ilk kişilerden biri oldu.

Allaire, 28 Ekim Çarşamba günü PayPal‘ın yakın zamanda duyurulan ve PayPal müşterilerinin “doğrudan PayPal hesaplarından kripto para alıp satmalarına” izin veren hizmetini kullanarak 100$ değerinde BTC satın aldığını gösteren bir tweet yayınladı.

Allaire, bu hizmeti kripto piyasası için “büyük bir kilometre taşı” olarak nitelendirdi.

PayPal, 21 Ekim’de Kripto Para Birimi Desteğini Açıkladı

PayPal’ın basın açıklamasına göre Başkan ve CEO Dan Schulman şunları söyledi:

“Küresel erişimimiz, dijital ödeme uzmanlığımız, iki taraflı ağımız, sıkı güvenlik ve uyum kontrollerimiz, bu yeni değişim araçlarının anlaşılmasını, kullanılmasını ve birlikte çalışabilirliğini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için bize fırsat ve sorumluluk sağlıyor.”

“Desteğimizi sunmak, küresel finans ve ticaretin geleceğinde dijital para birimlerinin oynayacağı rolü şekillendirmeye katkıda bulunmak için dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları ve düzenleyicilerle birlikte çalışmaya hevesliyiz.”

Allaire‘in PayPal’ın yeni hizmetini bu kadar kısa sürede nasıl kullanabildiği henüz belli değil. Çünkü PayPal, başlangıçta desteklenen alanın sadece ABD olacağını belirten bir duyuru yayınlamıştı ve hizmetin önümüzdeki haftalarda gerçekleşeceğini söylemişti.

Circle CEO’sunun PayPal üzerinden işlem ücreti ödemeden BTC satın aldığını da belirtmek gerekir. Bunun nedeni ise, PayPal’ın “31 Aralık 2020’ye kadar kripto para birimi satın alırken veya satarken hizmet ücreti yok” sözü vermesi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.38%
$61,303.00
$845.98
Ethereum (ETH)
3.48%
$4,113.60
$143.15