Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Circle Tarafından ABD Destekli USD Coin Piyasaya Sürülüyor

Circle Tarafından ABD Destekli USD Coin Piyasaya Sürülüyor

Circle Internet Financial Ltd.  ABD destekli dijital token olan USD Coin’i piyasaya sürüyor.

Merkez olarak adlandırılan bir konsorsiyum, yatırım için bir platform ve stabil kripto para ile fiat para takası olarak hareket edecek. Bloomberg, USD Coin Merkezinin “tamamen Circle’a ait bir iştirak” olmasına rağmen, bunu bağımsız bir organizasyona dönüştürmeyi planladığını aktarıyor.

USD Coin, Circle’ın Poloniex borsasında olduğu gibi Huobi, OKCoin, KuCoin ve Coinbase platformlarında kullanılabileceği bildirildi. Circle, 20’den fazla şirket USDC için desteklerini duyurmak üzere olduğunu ve diğerlerinin ise açık ERC-20 standardı üzerinden alım satım yapabileceğini bildirdi.

Merkez, USD Coin ihraççıları için bir düzenleyici olarak hareket edecek. Dijital parayla başa çıkmak ve kara para aklama (AML) standartlarını karşılamak için devlet lisanslarına sahip olmalarını ve dolar rezervlerini tutmak için bankacılık ortaklarını temin edecek.

Circle, USDC Merkezinin sunmayı beklediği birkaç durağan ilkinden biri olduğunu vurgular. Şirket, fiat para birimlerinin “yapay ekonomik sınırları ortadan kaldırabileceğine ve dünyadaki her insanı birleştiren, daha etkin ve kapsayıcı bir küresel pazarı mümkün kılacağına” inanıyor.

Circle CEO’su Jeremy Allaire, Bloomberg’e USDC’nin Tether ile aralarında “büyük bir fark” olacağını söyledi;

“Sabit piyasa altyapısı, her mali uygulamayı destekleyen temel katman haline gelecek. Altyapı açık standartlara dayanmalı, meşru ve güvenilir olmalı. Var olan temel problemlerin çoğunu çözüyoruz. USD Coin Tether’den çok büyük şekilde farklı ve pazarın buna çok hızlı bir şekilde uyum sağlayacağını düşünüyoruz. “

Yakın zamanda Tyler ve Cameron Winklevoss tarafından başlatılan başka bir ABD destekli borsa olan Gemini’nin İngiltere pazarına girmeye çalıştığı da biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.