Circle Tarafından ABD Destekli USD Coin Piyasaya Sürülüyor

Circle Internet Financial Ltd.  ABD destekli dijital token olan USD Coin’i piyasaya sürüyor. Merkez olarak adlandırılan bir konsorsiyum, yatırım için...

0

Circle Internet Financial Ltd.  ABD destekli dijital token olan USD Coin’i piyasaya sürüyor.

Merkez olarak adlandırılan bir konsorsiyum, yatırım için bir platform ve stabil kripto para ile fiat para takası olarak hareket edecek. Bloomberg, USD Coin Merkezinin “tamamen Circle’a ait bir iştirak” olmasına rağmen, bunu bağımsız bir organizasyona dönüştürmeyi planladığını aktarıyor.

USD Coin, Circle’ın Poloniex borsasında olduğu gibi Huobi, OKCoin, KuCoin ve Coinbase platformlarında kullanılabileceği bildirildi. Circle, 20’den fazla şirket USDC için desteklerini duyurmak üzere olduğunu ve diğerlerinin ise açık ERC-20 standardı üzerinden alım satım yapabileceğini bildirdi.

Merkez, USD Coin ihraççıları için bir düzenleyici olarak hareket edecek. Dijital parayla başa çıkmak ve kara para aklama (AML) standartlarını karşılamak için devlet lisanslarına sahip olmalarını ve dolar rezervlerini tutmak için bankacılık ortaklarını temin edecek.

Circle, USDC Merkezinin sunmayı beklediği birkaç durağan ilkinden biri olduğunu vurgular. Şirket, fiat para birimlerinin “yapay ekonomik sınırları ortadan kaldırabileceğine ve dünyadaki her insanı birleştiren, daha etkin ve kapsayıcı bir küresel pazarı mümkün kılacağına” inanıyor.

Circle CEO’su Jeremy Allaire, Bloomberg’e USDC’nin Tether ile aralarında “büyük bir fark” olacağını söyledi;

“Sabit piyasa altyapısı, her mali uygulamayı destekleyen temel katman haline gelecek. Altyapı açık standartlara dayanmalı, meşru ve güvenilir olmalı. Var olan temel problemlerin çoğunu çözüyoruz. USD Coin Tether’den çok büyük şekilde farklı ve pazarın buna çok hızlı bir şekilde uyum sağlayacağını düşünüyoruz. “

Yakın zamanda Tyler ve Cameron Winklevoss tarafından başlatılan başka bir ABD destekli borsa olan Gemini’nin İngiltere pazarına girmeye çalıştığı da biliniyor.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.