bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,485.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,481.06
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $416.28
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinCitibank Analisti Tom Fitzpatrick,Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı

Citibank Analisti Tom Fitzpatrick,Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı

Son zamanlarda kurumsal müşterilere verdiği bir notta Bitcoin için görkemli bir tahmin yapan kıdemli Citibank analisti, BTC’yi 1970’lerin altın piyasası ile karşılaştırdı.

Amerikan bankası Citibank‘ın genel müdürü Tom Fitzpatrick, geçen hafta kurumsal müşterilere verdiği bir notta, Bitcoin fiyatının 2021’de 318.000$’ın üzerine çıkabileceğini söyledi.

Citibank yöneticisi, geçmiş örnekleri, benzerlikleri ve verileri kullanarak gelecekteki BTC fiyatının tahminini yapan teknik bir analiz kullanarak, son 7 yılda da benzer bir yörünge izlerse Bitcoin fiyatının altılı rakamlara ulaşabileceğini ön görerek aşağıdaki grafiği paylaştı ve;

Citibank Yöneticisinin Bitcoin için 318.000 Dolarlık Fiyat Hedefi. Kaynak: Citibank

“Son yedi yıldaki fiyat hareketinin çok daha simetrik olduğuna veya 2017’deki ralliye benzeyen bir zaman diliminde yukarı hareket eden bir şey oluşturduğuna bakıyorsunuz” dedi.

Fitzpatrick, Bitcoin’i yeni altın olarak adlandırdı ve bugünün titrek makro ekonomik ikliminde yeni bir finansal yapı için alan yarattığını söyledi.

Değişen Parasal Ortam

Citibank yöneticisi, ABD’deki para politikasının tarihsel olarak iki faktör tarafından şekillendirildiğini söyledi. Federal Rezerv’in para basma eğilimi (ekonomisini korumak için) ve fiat para biriminin nihai olarak daha düşük değerlemesi.

Fitzpatrick‘e göre bu, hem altın hem de dijital karşılığı olan Bitcoin için yenilenmiş bir talep yaratıyor.

Fitzpatrick, Bitcoin’in ileriye dönük olarak daha fazla düzenleyici kısıtlamalara tabi olsa da, tam olarak bu sorunu önlemek için doğal bir para deposu olduğunu sözlerine ekledi.

Bu arada, Çin’in dijital Yuan’ı gibi devlet destekli dijital para birimlerinin yükselişinin, Bitcoin’in yükselişini destekleyebilecek değişen bir finansal rejimin başka bir göstergesi olduğunu da belirtti.

Ayrıca, Twitter’daki kripto çevreleri, mevcut dolaşım arzında Bitcoin ağına 5,8 Trilyon Dolar’lık değer verecek olan fiyat hedefi üzerindeki heyecanı dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.79%
$48,485.00
$867.88
Ethereum (ETH)
0.29%
$3,481.06
$10.10