bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,261.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,020.47
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $284.69
Ana SayfaKripto Para HaberleriCitiBank, Kripto Para Piyasasına Girmeyi Düşünüyor

CitiBank, Kripto Para Piyasasına Girmeyi Düşünüyor

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan CitiBank, yaşanan müşteri ilgisinden dolayı kripto para piyasasına girmeyi düşündüğünü açıkladı.

Bankanın Küresel Kur Müdürü Itay Tuchman’ın yaptığı açıklamalara göre bazı zorluklara rağmen Bitcoin’e olan artan ilgi sebebiyle banka buna kayıtsız kalamadı. Bununla birlikte banka, müşterilerine kripto paralarla ilgili hizmetler sunup sunmayacağı henüz belirsiz ancak ticaret, saklama ve finans faaliyetlerinin yapılması düşünülüyor. Itay Tuchman konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Bizim bakış açımıza göre farklı seçenekler var ve müşterilere en iyi hizmeti nerede verebileceğimizi düşünüyoruz. Bu, özel bir ticaret çabası olmayacak.”

CitiBank

Bununla birlikte Citigroup, Mart 2018’de yayımladığı bir raporda yüksek risk ve engellere rağmen Bitcoin’in küresel ticarette tercih edilen bir para birimi olmak için iyi bir şekilde konumlandığını vurgulamıştı.

Tushman ise geçen Ağustos ayından beri bankanın birçok farklı müşterisinden Bitcoin ile ilgili talep geldiğini söyledi. Bunlardan bazıları bankadan araştırma isterken, bazıları birçok kripto parayı banka aracılığıyla trade etme talebinde bulundu.

“Güvenli ve sağlam olmayan hiçbir şey yapmamalıyız. Müşterilerin bundan fayda sağlayacağını ve düzenleyicilerin destekleyeceğine güvendiğimiz zaman, bu işe gireceğiz.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.26%
$32,261.00
$83.88
Ethereum (ETH)
0.44%
$2,020.47
$8.89