Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin CME Vadeli Sözleşmeleri Öncesinde Bitcoin Fiyatı 20.000 Doları Gördü

CME Vadeli Sözleşmeleri Öncesinde Bitcoin Fiyatı 20.000 Doları Gördü

Beklentiler alınıp satılır sözünün doğruluğunu bir kez daha görüyoruz. CME’nin Bitcoin Vadeli Sözleşmelerinin ikinci ayağının yarın piyasaya sürülecek olmasından dolayı Bitcoin fiyatı, haftasonu yukarı yönlü ivme kazandı. CoinDesk’in Bitcoin Fiyat Endeksi’ne göre, piyasa değeri ile dünyanın en büyük kripto parası, bugün 19.783.06 dolarlık yeni bir tarihi zirveye yükseldi. Bazı borsalarda 20.000 Dolar bandının üzerine çıkan Bitcoin (BTC), Coin Market Cap verilerine göre son 24 saat içinde %10 değer kazandı. Bitcoin fiyatı bir yıl önce, sadece 1.000 dolar civarındaydı.

20.000 dolara doğru hareket, geçen hafta görüşülen boğa bayrağı kopuşu ile paralellik göstermektedir. CBOE, geçen Pazar saat 23: 00’da ilk BTC vadeli işlem sözleşmesini başlattıktan sonra, fiyatlar 16.000 $ ‘ın üzerinde inandırıcı bir şekilde hareket etti. CME bugün kendi sürümünü başlatacak.

Mangırın 6000 $ ‘dan (Kasım düşükleri) önemli bir kısmı, BTC’nin CME ve CBOE listesindeki ana listeye giren bir hareketin, aç olan kurumsal para kazanma kapılarını açacağı yönündeki spekülasyonlara atıf yapmış olabilir.

Öyleyse, kripto satışı, CME’deki vadeli işlem listesini takiben “haberler sat” ticaretinden dolayı bu hafta baskılar altına girebilir. Ayrıca, fiyatlar grafik analizi, kriptokrasi konusunda temkinli bir şekilde yükselişe hakim olduğunu söylüyor.

Yukarıdaki tablonun gösterdikleri: (CoinBase Verilerine Göre)

  • 10 Aralık’ta Boğa bayrak formasyonu ve takiben yükseliş
  • Devam eden trend çizgisi boyunca tabana bir değme ve sonrasında 18.000 $ üzerine kırılan fiyat artışı.

Açıkçası, boğa trendi piyasaya hakim ve fiyatlar 20.000 $ ‘ın üzerinde tutunabilir. Sosyal medyada yapılan yorumlar, yatırımcı topluluğunun önemli bir kısmının, Bitcoin’in kısa vadede 24.000 Dolar seviyeleri test edebileceğini beklediğini gösteriyor.

Görünüm

  • Göreceli güç endeksi tarafından gösterilen aşırı alım koşulları hariç, teknik çalışmalar sonucunda çıkan sonuç; Bitcoin fiyatı kısa vadede daha üst seviyelere çıkabilecek konumda.
  • Yine de “haber sat” riski göz ardı edilemez. Böyle bir durumda fiyatlar, 4 saatlik 50-MA ve 100-MA’nın sırasıyla 17,000 Dolar ve 14,850 Dolar değerlerini test edebilir.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar