Ana Sayfa Kripto Para Haberleri CME Group, Ethereum Vadeli İşlem Ürününü Duyurdu

CME Group, Ethereum Vadeli İşlem Ürününü Duyurdu

0

CME Group, önümüzdeki yıl bir Ethereum (ETH) vadeli işlem ürününü listeleyeceğini duyurdu.

Firma, bugün yaptığı bir açıklamada Bitcoin fiyatının 20.000$ seviyelerini aştığı için Ethereum’a bağlı bir vadeli işlem ürününü başlatacağını söyledi. Başlatılacak ürün, 8 Şubat’ta piyasaya çıkacak.

CME Group yaptığı açıklamada; “Bitcoin vadeli işlemlerinin ve seçeneklerinin başarısı üzerine inşa edilen CME Group, Şubat ayında ticarete sunulan kripto para birimi risk yönetimi çözümlerine Ethereum vadeli işlemlerini de ekleyecek” dedi.

Firma, 2017’den beri Bitcoin vadeli işlemleri için oldukça büyük bir pazar inşa etti. The Block‘tan alınan verilere göre, Bitcoin vadeli işlem sözleşmesine olan açık faiz, son kontrolde 1 Milyar Dolar’ı aştı ve bu da onu kripto alanındaki en büyük vadeli işlem piyasalarından biri haline getirdi.

CME Group, 2020’nin Başında Bitcoin Opsiyon Ürününü Piyasaya Sürdü

Vadeli işlemlerin piyasaya sürülmesi, daha önce odak noktasının Bitcoin olduğunu söyleyen firma için bir yeniliği temsil ediyor. CME Group’un küresel hisse senedi endeksi ve alternatif yatırım ürünleri başkanı Tim McCourt, 2019’un sonunda yaptığı bir röportajda, borsanın Aralık 2017’den bu yana Bitcoin vadeli işlemlerine odaklandığını söylemişti.

Ayrıca McCourt, yaptığı bir basın açıklamasında, Ethereum vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesinin Bitcoin vadeli işlemlerinin ve opsiyon piyasasının büyümesine bağlı olduğunu söyledi ve ekledi;

“Bitcoin vadeli işlem ve opsiyon piyasalarımızdaki artan müşteri talebine ve güçlü büyümeye dayanarak, Ethereum vadeli işlemlerinin eklenmesinin müşterilerimize bu büyüyen kripto para birimini alıp satmak için değerli bir araç sağlayacağına inanıyoruz.”

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version