Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin CNBC Finans Analisti Bitcoin’i 55 Bin Dolara Getiren Nedenleri Sıraladı

CNBC Finans Analisti Bitcoin’i 55 Bin Dolara Getiren Nedenleri Sıraladı

Bitcoin, Ekim ayı ile birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşmaya başladı. Bir süredir 50 bin ile 55 bin arasında olan kripto paranın bu seviyelere nasıl geldiğini açıkladı.

0
CNBC

Bitcoin 55 bin dolarda birkaç gündür tutunuyor. Ekonomi kanalı CNBC analisti kripto varlığın bu 55 bin bandına nasıl geldiğini belirli nedenlere bağlayarak açıkladı.

55 Bin Bandında Tutunması Meyvelerini Vermeye Hazırlanıyor

Bitcoin fiyatındaki yükseliş son 7 günde yüzde 30 gibi bir orana denk geliyor. Bu da piyasaların hareketlenmesine yol açıyor. CNBC analisti Brian Kelly, bunun nedeni olarak enflasyonu ve enflasyon korkusunu gösteriyor. Brian Kelly, “Yıllar boyunca konuştuk, Bitcoin’in nasıl bu makro varlık haline geldiğini, bu yüzden borç tavanı draması gibi şeylere tepki vermeye başlıyor ve yüksek enflasyon da bunda rol oynuyor” yorumunda bulundu.

Kelly ikinci neden olarak Bitcoin ve petrol arasındaki pozitif ilişkiyi işaret ederek, kurumların artan enflasyona önlem olarak Bitcoin’e yöneldiğini belirtti. Kelly,

“Eğer Bitcoin ve petrol arasındaki korelasyona bakarsanız, bu 30 günlük bir yuvarlanma esasına göre artık pozitif ve daha olumlu olmaya başlıyor, bu yüzden insanların ve kurumların onu ne için kullanmaya başladığını anlıyorum, enflasyon riskinden korunma.”

Altın Yerinde Sayarken BTC Yükselmeye Devam Ediyor

CNBC analisti Brian Kelly, JPMorgan CEO’su ile aynı duyguları paylaştığını dile getirdiği programda, kurumsal yatırımcıların daha fazla enflasyon krizine hazırlık olarak altın yerine Bitcoin piyasasına geri döndüklerini iddia etti.

Altın ve Bitcoin

Özellikle altının onsunun yerinde sayarken Bitcoin’in yükselmeye devam ediyor. Konu ile ilgili konuşan yatırım firması Solstein Capital’in kurucusu, CEO’su ve CIO’su Nadine Terman, altının mevcut piyasa durumunu çevreleyen faktörleri açıkladı.

CEO’ya göre, “reflasyonist bir ortamdayken”, enflasyon ve GSYİH büyümesi hızlandığında, Bitcoin’in iyi performans göstermesi beklenirken, altının aşağı inmeye hazır olması bekleniyor. GSYİH büyümesi dönene kadar altının enflasyondan korunma için en iyi konumda olmayacağını da sözlerine ekledi.  

Diğer birçok yatırımcı için Bitcoin, enflasyondan korunma statüsünü henüz kanıtlayamamış olsa da, Soros Fon Yönetimi CFO’su Dawn Fitzpatrick gibi kilit isimler, varlığın zaten ana akım haline geldiğinden emin olduğunu belirterek Bitcoin’in bundan daha fazlası olduğuna inanıyor.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version