Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Coinbase, 6 Yeni Avrupa Ülkesinde Hizmete Başladığını Duyurdu

Coinbase, 6 Yeni Avrupa Ülkesinde Hizmete Başladığını Duyurdu

Coinbase Perşembe günü, hizmetlerini Litvanya, İzlanda, Andorra, Cebelitarık, Guernsey ve Man Adası da dahil olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ve denizaşırı ülkelere genişlettiğini söyledi.

Coinbase’in Yönetim Kurulu Başkanı Zeeshan Feroz, şirketin yeni açılımlara karar verdiğinde “bugün faaliyet gösterdiğimiz ülkelere yakın ya da ilişki içinde olan” pazarları aradığını söyledi. Şirket kısa bir süre önce Dublin’de Brexit sonrası bloğa erişmeye devam etme ihtimalinin bir parçası olarak yeni bir ofis açtı.

Coinbase’in bazı pazarları, kripto para birimi ve blockchain ile ilgili start-up’lar için gittikçe artan popüler yerler haline geliyor. Şirket, toplam 33 ülkede aktif hizmet veriyor ve bu ülkelerdeki kripto varlıklarının alım satımı konusunda kullanıcılara yardımcı olmakta. Bugün itibariyle Avrupa pazarına eklenen yeni ülkeler: Andorra, Cebelitarık, İzlanda, Litvanya, Man Adası ve Guernsey.

Örneğin, Cebelitarık oldukça ilginç, çünkü bu firmaların kayıtlı blok zincir teknoloji sağlayıcıları haline gelmeleri için bir yurt içi lisanslama sürecine sahip. Bununla birlikte, İzlanda, yenilenebilir enerjinin bolluğu nedeniyle kripto para madenciliği için popüler bir merkez haline gelmekte.

Feroz şunları söyledi;

“Önümüzdeki aylarda daha fazla ülke ekleyerek daha agresif bir yaklaşım bekleyebilirsiniz. Burada yaptığımız şeylerin çoğu, müşteri ihtiyaçları ve pazarda gördüklerimiz ile yönleniyor. ”

 

Bitcoin geçen yılın Aralık ayındaki rekor seviyesinden bu yana yaklaşık %80 düştü. Dünyanın en değerli kripto para birimi, iki hafta içinde ilk kez Perşembe günü 4.000 doların üzerinde işlem gördü.

Feroz şunları da ekledi:

“Sanırım geçen sene bakacak olursanız, yatırım açısından kripto satın alan bir çok kişi vardı ve bir çok proje bunun sonucunda çok miktarda para biriktirdi.”

Coinbase’de, bu pazarlardaki yeni müşterilerin Coinbase.com’u, iOS ve Android uygulamalarını tam olarak kullanabileceklerini ve böylece ilk kez Coinbase platformunda kripto para ticareti yapabileceklerini doğruladı. Coinbase Pro’nun ve Prime’ın ise bu bölgelerde ileri tarihlerde kullanılması planlanıyor.

Coinbase, Kriptonun “Sınırları Olmadığına” İnanıyor

Bu hafta, Coinbase yeni kripto paraları borsasında listeledi. Bunlar çoğunlukla ERC20 Ethereum tabanlı belirteçlerdi ve bu belirteçler henüz şirketin tüm yetki alanlarına dahil edilmedi. Bu yeni varlıklar ise Golem (GNT), Maker (MKR), DAI ve Zilliqa (ZIL)

Bundan önce, tüm Coinbase platformları boyunca 0x (ZRX), Basic Attention Token (BAT) ve stabil olarak, USD Coin (USDC) listelenmekteydi. Coinbase Pro için ise Civic (CVC), district0x (DNT), Loom Network (LOOM) listelenmekteydi.

Coinbase şöyle dedi:

“İlk olarak ERC20 belirteçlerini ekleme kararımız, standardı mevcut altyapımızla, özellikle güvenlik açısından entegre etme konusundaki göreceli kolaylık temeline dayanmaktadır.”

Ayrıca gelecek sene yeni bölgelere hızla genişlemeye devam edeceklerini ve müşteri talebini karşılamak için Coinbase platformuna yeni varlıklar ekleyeceğini açıkladılar.

İki hafta önce yeni varlıkların eklenmesi için araştırmalara devam ettiklerini söylediler.

Şirket ayrıca, XRP, EOS, Cardano (ADA), NEO ve Tezos (XTZ) şirketlerini de içeren 31 potansiyel yeni ilave listesini de yayınladı.

Bununla birlikte, şirket, bu listeye dahil olan tüm kriptoların platforma ekleneceğine dair herhangi bir garanti bulunmadığına dair uyarıda bulundu. Böyle bir durum, somut paralara bazı kısıtlamalar getirilebileceği ya da değerlendirmelerinin sonuçları nedeniyle listelenemeyeceği gerçeği ile açıklanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...