bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,260.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,032.05
tether
Tether (USDT) $0.998595
binance-coin
Binance Coin (BNB) $475.29
Ana SayfaGenelCoinbase Açıklaması Sonrası Bitcoin Fiyatı Sert Düştü

Coinbase Açıklaması Sonrası Bitcoin Fiyatı Sert Düştü

Popüler kripto para borsası Coinbase, bu sabah yaptığı bir açıklamada, birkaç gün içinde New York Times’ta borsa hakkında olumsuz bir haber yayınlanacağını bildirdi.

Bitcoin, bugün sabah saatlerinde 18.000$ seviyelerinin üzerinde işlem görürken, yapılan açıklama ile birlikte 17.250$ seviyelerine kadar geriledi. Daha sonra bir miktar toparlanmayı başaran fiyat, bu yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 16.820$ seviyelerine kadar düştü.

Fiyat Düşüşü Neden Yaşandı?

Bitcoin’de yaşanan bu fiyat düşüşü, Coinbase’in New York Times’ın borsa hakkında birkaç gün içinde olumsuz bir haber yayınlayacak olmasını duyurmasının ardından yaşandı.

Coinbase’den yapılan açıklamada;

“New York Times, önümüzdeki birkaç gün içinde Coinbase hakkında olumsuz bir haber yayınlamayı planlıyor ve bu haber Pazar günü de basılı olarak çıkacak” dendi.

Haberde Neler Olacak?

New York Times muhabiri Nathaniel Popper’in, haber için mevcut ve eski Coinbase çalışanlarıyla irtibata geçtiği ve haberde birkaç siyahi çalışanın son yıllarda borsada olumsuz deneyimler yaşadıkları yer alacak.

Yapılan açıklamada, haberin muhtemelen üç eski Coinbase çalışanı ve eski bir sözleşmeli çalışanın ifadelerini içereceği ve bazılarının fotoğraflarının da yer alacağı söylendi ve bu çalışanların tamamının 2019’un ikinci çeyreğinde borsadan ayrıldığı vurgulandı.

Haberde, Slack gruplarından sızdırılan yazışmalar, şirket içi toplantılarla ilgili bilgiler ve belgelerin de yer alacağı söylendi. Haberin siyahi çalışanların şirkette ayrımcılığa uğradıklarını iddia edeceği ancak bunun tamamen yanlış olduğu vurgulandı.

“Haber muhtemelen bu süreçte siyahi çalışanlara karşı ayrımcılık yapıldığını ima edecek; bu yanlış.”

“The New York Times’ın ne düşündüğü umurumuzda değil. Önem verdiğimiz en önemli şey siz, çalışanlarımız ve ne düşündüğünüzdür.”

Haberin yayına girmesinden sonra diğer medya kuruluşlarının da New York Times’ın haberine dayanarak çeşitli haberler yazması ve çalışanlara ulaşarak bilgi istemesinin muhtemel olduğu belirtildi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.53%
$60,260.00
$1,524.58
Ethereum (ETH)
0.64%
$4,032.05
$25.81