Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Coinbase, Birkaç Haftada Beklenen SegWit'i Çıkardı

Coinbase, Birkaç Haftada Beklenen SegWit’i Çıkardı

5 Şubat Pazartesi günü kripto alışveriş borsası bittikten sonra Coinbase, Bitcoin (BTC) gönderme ve alma ücretlerini azaltmaya yardımcı olacak Bitcoin adresleri için ölçeklenebilir yükseltme özelliğini uygulayacaklarını açıklayan tweet attı.

SegWit uygulamaları sınanmasının son aşamasında olmasına rağmen, Coinbase müşterilere, konuyla ilgili Aralık 2017 blog yazısına bağlanarak güvenlik ve performansın yeni özelliklere göre öncelik verdiklerini hatırlattı.

Coinbase, ilk olarak Aralık 2017’de SegWit yükseltmesini ekleme kararını açıkladı. Ağustos 2017’de Bitcoin Çekirdek geliştirme ekibi tarafından sunulan yükseltme, işlemlerin boyutunu küçülterek Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorununu ele aldı.

Şahit” imza verilerini her işlemin sonuna kadar taşıyarak, Lightning Network gibi ikinci katman çözümlerine yardımcı olan Bitcoin’in yumuşaklık sorununu çözüyor.

Popüler kripto cüzdanlar Trezor ve Ledger, Ağustos çıkışından kısa bir süre sonra SegWit’e geçti.

Geçtiğimiz aylarda yavaş işlem süreleri ve ağ tıkanıklığı Bitcoin trader’larına maruz kalmış, bazı Blockchain tabanlı işletmeler giderek artan işlem ücretleri nedeniyle BTC’den uzaklaşmıştı.

Kuzey Amerika Bitcoin Konferansı, “ağ tıkanıklığı ve manuel işleme” nın son baskı tarihlerini imkansız hale getireceğini gerekçe göstererek Ocak ayında konferansa giden kripto para ödemelerini kabul etmeyi bırakmak zorunda kaldı.

Ocak ayı ortasında yazılım mühendisi ve cypherpunk Jameson Lopp, Coinbase, Blockchain ve Gemini gibi kripto para birimleri hizmetlerini “blok alanını yetersiz kullanarak” ağ tıkanıklığına neden olduklarından sorumlu tuttu.

Müşterileri, bir ay önce SeinWit yükseltmesinin öncelik haline gelmesi için dilekçe toplamaya başla ve sonunda 12.000’den fazla imza toplandı. Coinbase’in 5 Şubat tweet’iyle, dilekçe bir güncelleme ekledi:

“Coinbase sonunda bizi duydu ve SegWit’in yeni özelliklere göre önceliklendirilmesine başlandı! […] İşte Bitcoin için daha parlak bir gelecek :)”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.