Coinbase, Birkaç Haftada Beklenen SegWit’i Çıkardı

5 Şubat Pazartesi günü kripto alışveriş borsası bittikten sonra Coinbase, Bitcoin (BTC) gönderme ve alma ücretlerini azaltmaya yardımcı olacak Bitcoin...

0

5 Şubat Pazartesi günü kripto alışveriş borsası bittikten sonra Coinbase, Bitcoin (BTC) gönderme ve alma ücretlerini azaltmaya yardımcı olacak Bitcoin adresleri için ölçeklenebilir yükseltme özelliğini uygulayacaklarını açıklayan tweet attı.

SegWit uygulamaları sınanmasının son aşamasında olmasına rağmen, Coinbase müşterilere, konuyla ilgili Aralık 2017 blog yazısına bağlanarak güvenlik ve performansın yeni özelliklere göre öncelik verdiklerini hatırlattı.

Coinbase, ilk olarak Aralık 2017’de SegWit yükseltmesini ekleme kararını açıkladı. Ağustos 2017’de Bitcoin Çekirdek geliştirme ekibi tarafından sunulan yükseltme, işlemlerin boyutunu küçülterek Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorununu ele aldı.

Şahit” imza verilerini her işlemin sonuna kadar taşıyarak, Lightning Network gibi ikinci katman çözümlerine yardımcı olan Bitcoin’in yumuşaklık sorununu çözüyor.

Popüler kripto cüzdanlar Trezor ve Ledger, Ağustos çıkışından kısa bir süre sonra SegWit’e geçti.

Geçtiğimiz aylarda yavaş işlem süreleri ve ağ tıkanıklığı Bitcoin trader’larına maruz kalmış, bazı Blockchain tabanlı işletmeler giderek artan işlem ücretleri nedeniyle BTC’den uzaklaşmıştı.

Kuzey Amerika Bitcoin Konferansı, “ağ tıkanıklığı ve manuel işleme” nın son baskı tarihlerini imkansız hale getireceğini gerekçe göstererek Ocak ayında konferansa giden kripto para ödemelerini kabul etmeyi bırakmak zorunda kaldı.

Ocak ayı ortasında yazılım mühendisi ve cypherpunk Jameson Lopp, Coinbase, Blockchain ve Gemini gibi kripto para birimleri hizmetlerini “blok alanını yetersiz kullanarak” ağ tıkanıklığına neden olduklarından sorumlu tuttu.

Müşterileri, bir ay önce SeinWit yükseltmesinin öncelik haline gelmesi için dilekçe toplamaya başla ve sonunda 12.000’den fazla imza toplandı. Coinbase’in 5 Şubat tweet’iyle, dilekçe bir güncelleme ekledi:

“Coinbase sonunda bizi duydu ve SegWit’in yeni özelliklere göre önceliklendirilmesine başlandı! […] İşte Bitcoin için daha parlak bir gelecek :)”

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.