bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,401.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,913.05
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $352.03
Ana Sayfaİnceleme YazılarıBorsalarCoinbase Borsası, Borç Yoluyla 1,5 Milyar Dolar Toplamayı Hedefliyor

Coinbase Borsası, Borç Yoluyla 1,5 Milyar Dolar Toplamayı Hedefliyor

Amerika Birleşik Devletleri merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, yaptığı açıklamada borç yoluyla 1,5 milyar dolar toplamayı hedefliyor.

Coinbase borsası tarafından gün içerisinde yapılan resmi açıklamada, kurumsal bilançoyu büyütmek ve bir takım yatırımlar yapmak amacıyla bu kararın alındığı belirtildi. Teknolojik yatırımlara da önem veren şirket, altyapı için satın almalarda kullanılmak üzere toplanacak sermayeyi kullanmayı hedefliyor. Bilindiği üzere Coinbase, ABD’li Nasdaq borsasında listeleniyor.

Coinbase’in Yan Kuruluşu Garanti Edilecek

Piyasadan toplanacak 1,5 milyar dolarlık yeni fon için Coinbase şirketine ait yan kuruluş olan Inc. garantör olacak. Kripto para borsası, 2028 ve 2031 vadesi gelen şirketin kıdemli notlarının toplam 1.5 milyar dolarlık anapara miktarını sunmayı amaçlıyor. Faiz oranı, itfa hükümleri ve zammın diğer şartları, firma ile ilk alıcılar arasındaki müzakerelere tamamen açık olacak.

Coinbase’den yapılan açıklamada, banknot ve garantinin yalnızca yerel menkul kıymetler kapsamında değerlendirilen ve Amerika Birleşik Devletleri dışında kurumsal alıcı olabileceğine inanılan kişilere özel teklif bildirisi ile sunularak satışın gerçekleşeceği ifadeleri yer aldı.

Coinbase borsası yaptığı açıklamada,

“Ne senetler ne de ilgili garanti, Menkul Kıymetler Yasası veya başka herhangi bir yargı alanının menkul kıymetler yasaları kapsamında tescil edilmemiştir veya kaydedilmeyecektir ve böyle bir şekilde tescil edilmedikçe, geçerli bir mevzuat uyarınca Amerika Birleşik Devletleri’nde teklif edilemez veya satılamaz. Bu tür kayıt gerekliliklerinden muafiyet söz konusu olacaktır” ifadelerine yer verdi.  

Armstrong, Borç Veren Kripto Şirketlere Değindi

Coinbase’in yaptığı açıklamanın zamanı da oldukça manidardı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geçtiğimiz hafta kripto kredi konusunda yaptığı açıklamalar ve kripto para borsasını dava etmekle tehdit etmesi sonrasında böyle bir kararın açıklaması piyasalarda dikkat çekti. Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, halihazırda sektör içerisinde müşterilerine kredi veren kripto kuruluşlarına dikkat çekti.

Günlük işlem hacminde 5,6 milyar doları aşan Coinbase, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir. Şirket daha önce, Nisan ortasında Nasdaq’ta doğrudan bir kotasyonla halka açıldıktan kısa bir süre sonra, Mayıs 2021’de özel borç senetleri teklifi yoluyla 1,25 milyar dolar toplamayı planlamıştı. Borsa şimdi yeniden bu yola başvuruyor ve borç kanalı ile 1,5 milyar dolar toplayarak yeni yatırımlar yapmayı hedefliyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
5.57%
$42,401.00
$2,361.74
Ethereum (ETH)
7.87%
$2,913.05
$229.26