bitcoinBTC/USD
$39,971.00
ethereumETH/USD
$2,519.37
tetherUSDT/USD
$1.00
binance-coinBNB/USD
$359.81
Ana SayfaKripto Para HaberleriCoinbase Borsası Nisan Ayı Ortasında Halka Açılacak

Coinbase Borsası Nisan Ayı Ortasında Halka Açılacak

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, Bloomberg tarafından yapılan bir habere göre bu ayın ortasında halka açılmayı hedefliyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, geleneksel bir ilk halka arzın alternatifi olarak, şirketin doğrudan listeleme planlarını gözden geçiriyor.

Bu hafta kripto para borsası destekçileri, hisse senedi listelendiğinde işlem yapmak için 114,9 milyon hisse için kaydoldu. Doğrudan bir listelemede yatırımcılar, bir kilitlenme süresinin sona ermesini beklemek yerine, bir şirket ticarete başlar başlamaz varlıklarını satmaya başlayabilirler.

Çarşamba günkü yasal düzenleme dosyalarına göre, Andreessen Horowitz ve Union Square Ventures gibi yatırım firmaları hisseleri işlem görebilecek firmalar arasında yer alıyor. İcra Kurulu Başkanı Brian Armstrong ve Coinbase kurucu ortağı Fred Ehrsam da hisse senedi kaydetti.

Dosyalama, kripto para borsası hisselerinin bu yıl özel işlemlerde 200 dolardan 375,01 dolara el değiştirdiğini gösteriyor. Ocak’tan 15 Mart’a kadar olan işlemler için hisse başına hacim ağırlıklı ortalama fiyatı ise 343,58 dolardı ve bu, Coinbase’e Pazartesi günkü toplam hisse sayısına bağlı olarak yaklaşık 67,6 milyar dolarlık bir halka açık piyasa değeri kazandıracak.

Bu, Nasdaq’ta yer alan ilk büyük doğrudan listeleme olacak. Bu ay listelenen Spotify Technology SA, Slack Technologies Inc., Asana Inc., Palantir Technologies Inc. ve Roblox Corp. tarafından yapılanlar da dahil olmak üzere bu tür önceki tüm listeler New York Borsası’ndaydı.

Coinbase’in en son mali tabloları, şirketin para kazandığını ortaya koydu ve onu halka açtıklarında diğer birçok girişimden ayırdı. Coinbase, iki katından fazla artarak 1.14 milyar dolara yükselen net gelirle geçen yıl zarardan 322 milyon dolara yükseldi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.57%
$39,971.00
$227.83
Ethereum (ETH)
2.75%
$2,519.37
$69.28