Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Coinbase Borsasına 6.5 Milyon Dolarlık Ceza

Coinbase Borsasına 6.5 Milyon Dolarlık Ceza

0

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, 2015 – 2018 yılları arasında kendi başına kripto para trade‘i yaptığı suçlamaları nedeniyle Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından 6.5 milyon dolarlık cezaya çarptırıldı.

CFTC, Cuma günü yaptığı açıklamada, borsanın 2015 ve 2018 yılları arasında otomatik olarak kripto para trade‘i yaptığını ve borsanın eski bir çalışanının bahsi geçen dönemde Litecoin’de sahte hacim yarattığını iddia etti.

Ayrıca daha sonra Coinbase Pro olarak yeniden markalanan GDAX platformu, CFTC’ye göre, Bitcoin gibi dijital varlıklardaki işlemlerle ilgili olarak pervasızca yanıltıcı veya yanlış raporlar verdi.

CFTC, özellikle Hedger ve Replicator olarak bilinen borsa tarafından kullanılan iki şirket içi yazılım programıyla ilgili faaliyetlere işaret ediyor. CFTC, bazı durumlarda, bu yazılım programlarının birbirleriyle etkili bir şekilde ticaret yaptığını ve bunun GDAX platformundaki fiyatları ve işlem hacimlerini yapay olarak şişirmeye hizmet ettiğini de iddia ediyor.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version