Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Coinbase, Cüzdanları Google Drive ve iCloud'a Yedekleme Özelliği Getirdi

Coinbase, Cüzdanları Google Drive ve iCloud’a Yedekleme Özelliği Getirdi

ABD merkezli Coinbase, kullanıcılarının özel anahtarlarını Google Drive veya iCloud’a yedekleyebilceği özelliği aktif ettiğini duyurdu.

12 Şubat tarihinde Coinbase’in resmi blog yazısında, kullanıcılarının artık özel anahtarlarını Google Drive ve iCloud’da yedekleyebileceklerini duyurdu.

Kullanıcıların şifre ve özel anahtarları platform tarafından depolanmakta. Coinbase kullanıcıları, kendi özel şifreleriyle kendi kriptolarını saklayabiliyor. Bu bakiyeler, Secure Enclave ve biyometrik kimlik doğrulama teknolojisi ile güvenli bir şekilde saklanıyor. Şirket, kullanıcıların özel anahtarları bir  bulut ortamında saklamanın, kaybolan anahtarlara karşı koruma sağladığını ve özel anahtarların yanlış girilmesi durumunda kripto para kaybını engelleyeceğini belirtti.

“Mobil cihazınızda oluşturulan ve depolanan özel anahtarlar, blok zinciri üzerinden kripto paralara erişmenin tek yoludur. Coinbase Wallet sahipleri cihazlarını kaybettiklerinde veya 12 kelimelik kurtarma cümlesini hatırlayamadıklarında fonlarını sonsuza dek kaybediyorlar. ”

Coinbase, kurtarma anahtarının yalnızca kullanıcı tarafından bilinen bir parola olduğunu belirtti. Böylelikle, bulut sistemlerinin kullanıcı fonlarına erişemeyeceği vurguladı. Ayrıca ABD’li platform, Google Drive ve iCloud’a ek olarak, gelecekte diğer bulut sistemlere de destek vereceklerini belirtti.

Alınan bu karar, kripto ile ilgilenen kişilerden ve siber güvenlik uzmanlarından farklı tepkiler alsa da, platform, getirdiği yeni özellik konusunda kendinden emin görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.