bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,759.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,854.72
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $335.57
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinCoinbase, Ethereum 2.0 Lansmanına Hazırlık Yapıyor

Coinbase, Ethereum 2.0 Lansmanına Hazırlık Yapıyor

Popüler kripto borsası Coinbase, Ethereum’un ikinci nesil blockchain lansmanına hazırlanıyor. Borsa, ETH1’den ETH2’ye sorunsuz bir geçişe izin vereceğini ve stake etme yetenekleri sunacağını açıkladı.

Yeni Nesil Ethereum

Bu önemli olay, Ethereum 2.0‘ı oluşturacak birçok blok zincirinden yalnızca ilkinin başlangıcı olacak. Mevcut Ethereum sonunda bir sonraki nesle geçecek.

ETH2‘nin birkaç aşaması var, ancak test ağları başarıyla başlatıldı ve yarım milyondan fazla ETH tokenı stake edilmek için saklandı. ETH2, öncelikle bir PoS konsensüs algoritması ile çalışacak. Stake sahiplerinin işlem yapabilmesi için en az 32 ETH’ye ihtiyacı olacak. Ayrıca, sürüm 1’den 2’ye geçiş sürecinin tamamının bir yıldan fazla sürebileceği tahmin ediliyor.

Coinbase, sistemlerini bu yükseltme için hazırlamış durumda. Yayınlanan yakın tarihli bir blog yazısında, borsanın Ethereum 2.0 planları açıklandı.

ETH1 ve ETH2 tokenları ilk başta farklı varlıklar olacak. Bu nedenle Coinbase, kullanıcılara bu varlıkları dönüştürme şansı sunacak. Kullanıcılar ayrıca ETH’lerini Coinbase aracılığıyla da ödeyebilecekler.

Coinbase kullanıcılarının işlem yapmak için minimum miktarda ETH’ye ihtiyaç duyup duymayacakları ise şu anda net değil.

ETH2 Likiditesi

Şimdilik çoğu hisseli ETH2 tokenı, Ethereum 2.0’ın ana blok zinciri olan işaret zincirine kilitlenecek. Ayrıca Coinbase, hem ETH hem de ETH2 için likidite eklediğini açıkladı;

”Stake edilmiş ETH2 tokenları işaret zincirinde kilitli kalırken, Coinbase ayrıca ETH2, ETH ve müşterilerimiz için likidite sağlayan diğer tüm desteklenen para birimleri arasındaki ticareti mümkün kılacaktır.”

Coinbase, bu özelliklerin 2021’de mevcut olacağını söylese de, kesin zaman çizelgesi belirsizliğini koruyor. Şu anda ETH2 akıllı sözleşmesinde hisseli tokenların o yılın sonuna kadar kilitlenmesi muhtemel görünüyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.37%
$41,759.00
$1,407.28
Ethereum (ETH)
5.13%
$2,854.72
$146.45