bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,682.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,846.24
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $335.00
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinCoinbase Haberinden Sonra XRP Litecoin'in Altına Düştü

Coinbase Haberinden Sonra XRP Litecoin’in Altına Düştü

Messari’nin OnChainFx tarafından sağlanan verilerine göre XRP, Coinbase’in ticareti askıya alma duyurusunun ardından Litecoin’in altına düştü.

Kaynak: Messari.io

Coinbase, XRP Ticaretini Askıya Alıyor

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, gece yayınlanan bir blog gönderisinde, geçtiğimiz hafta Ripple Labs aleyhine açılan SEC davası nedeniyle 19 Ocak 2021’de XRP ticaretini askıya alacağını duyurdu.

Şirketin baş hukuk sorumlusu Paul Grewal, ekibin XRP ile ilgili en son yasal gelişmeleri izlemeye devam edeceğini söyledi ve ekledi;

”Müşterilerimize, güvenlik, uyumluluk ve projenin dünya için açık bir finansal sistem oluşturma misyonumuzla uyumu gibi faktörleri değerlendirmek için Dijital Varlık Çerçevemize göre değerlendirilen geniş bir varlık kümesine erişim sağlamaya çalışıyoruz. Müşterilerimizin bu varlıklardan birine erişimini değiştirme kararını ciddiye alıyoruz.”

XRP cephesinde işler iyice karışmışa benziyor. Borsalar teker teker XRP işlemlerini ya durduruyor yada askıya alıyor. Dün yayınladığımız haberde belirttiğimiz gibi OKCoin de XRP işlemlerini askıya alma kararı aldı. Sabah erken saatlerde yayınladığı bir gönderiye göre Crypto.com‘da ABD’li müşterileri için 19 Ocak 2021 tarihinde XRP ticaretini durduracak.

Önümüzdeki yıl halka açılma planları nedeniyle San Francisco merkezli şirketin, tokenın düzenleyici tarafından kayıtsız bir güvenlik olarak kabul edilmesi nedeniyle XRP’yi platformundan çıkarması bekleniyordu. Bununla birlikte XRP cüzdanları bu hareketten etkilenmeyecek ve XRP, Coinbase Custody‘de hala mevcut olacak.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.64%
$41,682.00
$1,517.22
Ethereum (ETH)
5.46%
$2,846.24
$155.40