bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,415.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,026.14
tether
Tether (USDT) $0.999718
binance-coin
Binance Coin (BNB) $473.06
Ana SayfaKripto Para HaberleriCoinbase Kullanıcıları İçin Maaş Çeki Özelliği Geliyor

Coinbase Kullanıcıları İçin Maaş Çeki Özelliği Geliyor

Coinbase, kullanıcıları ve yatırımcıları için devrim niteliğinde bir özellik getiriyor. Buna göre, kullanıcılar maaş çeklerini direkt olarak borsaya aktarabilecek.

Coinbase tarafından önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak olan özellik sayesinde müşteriler maaşlarının tamamını ya da diledikleri kadarını borsada yatırım amaçlı kullanabilecek. Böylece borsaya sürekli olarak akış gerçekleşecek.

Özellik ABD’de Geçerli Olacak

Coinbase borsasından yapılan açıklamaya göre, Amerika Birleşik Devletleri işletmelerinin çalışanlarının maaş çeklerini doğrudan kripto para borsasındaki hesaplara yatırmasına izin verecek.

Coinbase’de görev alan ürün müdürü Prakash Hariramani, konu ile ilgili bugün platformun internet sitesinde yazı yazdı. Hariramani, borsanın maaşlarını kullanarak kripto para satın almak isteyen işçilere işlem ücreti ödemeden doğrudan mevduat sunacağını söyledi. Coinbase uygulamasında desteklenen bir bordro şirketi veya bir şirketin insan kaynakları departmanı aracılığıyla doğrudan mevduat oluşturabilir.

Hariramani, kullanıcıların önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak olan özellikte istedikleri kadar maaş çeklerini “az ya da çok” yatırma seçeneğine sahip olacaklarını söyledi. Coinbase, hizmetin nedeninin bir parçası olarak “zaman alıcı ve uygunsuz” sık transferleri gösterdi ve doğrudan para yatırmanın kullanıcılara kripto ödülleri kazanmak için daha verimli ve daha hızlı bir yol sağlayacağını söyledi.

Coinbase Ürün Müdürü Prakash Hariramani

Özellik İçin Gerekli Noktalarla Ortaklık Kuruldu

Coinbase, bu iş için gerekli noktalarla iletişime geçti ve ortaklık kurduğunu açıkladı. Buna göre, “yaratıcı ekonomi ve finansal hizmetler boyunca çalışanlar” için doğrudan mevduat sağlamak için Fortress Investment Group, M31 Capital, Nansen ve SuperRare Labs dahil olmak üzere ABD merkezli firmalarla zaten ortaklık kurdu ve önümüzdeki aylarda daha fazlasını ima etti. Borsa ayrıca, markalı Visa banka kartı sahiplerinin kripto ödüllerinde yüzde 4’e kadar geri kazanma fırsatına sahip olacağını duyurdu.

Hareket, borsanın Lend kripto kredi programını takip etmeyeceğini söylemesinden bir hafta sonra geldi. Coinbase başlangıçta USD Coin (USDC) mevduatlarına kısmi getiri sağlamayı planladığını söyledi, ancak daha sonra Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu şirketi yasal işlemle tehdit ettikten sonra programı terk etti.

Kripto para borsası getirdiği bu özellik sayesinde sürekli olarak nakit akışı sağlayacak ve aktif müşteri sayısını ciddi oranda artıracak. Geçtiğimiz günlerde borç verme sistemi Lend’i SEC’in tehditleri sonrasında geri çeken borsa bu yenilikçi hareketine bir itiraz gelip, gelmeyeceği konusunda ise tedirgin.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.06%
$60,415.00
$640.40
Ethereum (ETH)
1.55%
$4,026.14
$62.41