Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Coinbase, Orta Doğu Kripto Para Borsasına Yatırım Yaptı

Coinbase, Orta Doğu Kripto Para Borsasına Yatırım Yaptı

0

Coinbase ve bazı diğer şirketler, bir Orta Doğu kripto para platformu olan Rain Financial’a 6 Milyon Dolar yatırım yaptı.

Coinbase, Vision Ventures ve DIFC Fintech Fund da dahil olmak üzere birçok şirket, kripto para borsasına yatırımcı oldu. Rain Financial, bu yatırımlardan toplamda 6 Milyon Dolar topladı.

Rain, Orta Doğu’daki ilk lisanslı kripto para birimi platformu konumunda ve Bahreyn Merkez Bankası tarafından onaylanmış durumda.

Rain Financial

Şirketin kurucu ortağı Yehia Badaway yaptığı bir röportajda, bölgenin kayıtlar ve işlem hacimlerinde artış gördüğünü söyledi. Bu kullanıcılar arasında kurumlar, profesyonel yatırımcılar ve perakende müşteriler buluyor. Rain Financial, Orta Doğu’dan sonra bir sonraki büyük pazar olan Kuzey Afrika olmak üzere 50’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Kendini bölgedeki baskın oyuncu olarak konumlandıran Rain, Aralık 2020’de bir önceki finansman turunda 9 Milyon Dolar toplayarak toplam 17.9 Milyon Dolar yatırım aldı.

Coinbase borsanın yatırım kolu olan Coinbase Ventures daha önce; Compound, Dharma, Dapper Labs, Etherscan ve Messari gibi birçok önemli şirkete yatırım yaptı. Ayrıca son olarak, bir vergi raporlama hizmeti olan TaxBit’e de yatırım yaptı.

Coinbase’in kendisi 75 Milyar Dolar değerinde ve en son 2018’de bir E Serisi finansman turunda 300 Milyon Dolar topladı. Şirket, Messari’nin 28 Milyar Dolar’lık bir değere sahip olduğunu söylediği, merakla beklenen halka arzını başlatmaya hazırlanıyor.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version