Ana Sayfa Kripto Para Haberleri CoinBase Segwit Entegrasyonunu Açıkladı

CoinBase Segwit Entegrasyonunu Açıkladı

Küresel kripto para piyasasının en büyük komisyonculuk şirketi ve hali hazırda 10 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Bitcoin cüzdan platformu Coinbase, SegWit’in kısa vadede entegre edilmesi planlarını açıkladı.

Sosyal medyada Coinbase ekibi “SegWit desteği üzerinde çalışıyoruz ve yakında halka açık bir güncelleme yayınlayacağız” diye yazdı. CoinBase, Bitcoin altyapısını geliştirmek için daha fazla Bitcoin geliştiricisi işe aldığını da sözlerine ekledi.

“San Fransisco, New York ve Londra’da Bitcoin altyapımız üzerinde çalışmak üzere üst düzey backend mühendisleri çalıştırıyoruz.”

Büyük platformlar tarafından SegWit entegrasyonunun önemi

SegWit, işlemlerin boyutunu küçülterek Bitcoin Blockchain’i en iyi duruma getiren Bitcoin Core geliştirme ekibi tarafından sunulan bir işlem uyumluluğu düzeltmesi ve ölçeklendirme çözümüdür. Uyarlanabilirlik düzeltmesi ayrıca, Micropayments’ı işleme yeteneğine sahip olan Lightning gibi iki katmanlı çözümler veya Bitcoin Blockchain ağında, önemli ölçüde daha düşük ücretli işlemler için daha iyi bir platform altyapısı sağlıyor.

Bitcoin ağında sunulan diğer çözümlerde olduğu gibi, işletmeler ve altyapılar da otomatik olarak SegWit ile donatılmamış durumdalar. Daha ziyade, Coinbase gibi işletmeler, cüzdanlar ve borsalar, çözümü benimsemek ve entegre etmek için kendi geliştirici kaynaklarını tahsis etmek zorundalar.

Birçok önde gelen cüzdan platformu zaten SegWit’i entegre etmiştir. Yani, büyük Bitcoin donanım cüzdanları Trezor ve Ledger, SegWit’in işlem görülebilirliği düzeltmesinin, işlem doğrulama süresini azaltarak donanım cüzdanları için önemli bir güvenlik geliştirmesi sağlaması nedeniyle, piyasaya sunulduktan birkaç hafta sonra SegWit’i benimsedi.

24 Ağustos günü, Ledger ekibi şunları söyledi:

“SegWit imza hesaplanırken, önceki işlemlerin cihaz tarafından işlenmesi gerekmiyor ve her giriş imza işlemi sırasında bir kez işleniyor ve imza sürecinde yüzde 60’lık bir zaman optimizasyonu sağlıyor.”

Ledger ekibine göre SegWit, Bitcoin işlem ücretini yaklaşık yüzde 35 oranında azaltıyor. Bu gibi indirimlerle, kullanıcılar Bitcoin işlemlerini yeniden 1 Dolar altındaki ücretlerle kolayca gönderebilecekler.

Ledger Ekibi şunları da ekledi;

“SegWit, işlem boyutunun farklı bir alandaki bölme işlemiyle hesaplanma biçimini değiştiren blok ağırlığı kavramını getiriyor – bir işlem gönderirken ödeyeceğiniz ücretin hemen% 35’inden tasarruf edersiniz”

Coinbase’in etkisi

Bitcoin kullanıcıları, SegWit özellikli cüzdan platformlarını kullanarak veya SegWit özellikli işlemleri kabul ederek SegWit aracılığıyla Bitcoin fee ücretlerinde bir düşüş yaratabilirler. Bir Bitcoin kullanıcısı bir SegWit’li işlemi alırsa, SegWit’li gönderim sağlayabilir.

Coinbase, Blockchain ve ShapeShift gibi popüler platformlar, Bitcoin ağının günlük işlem hacminin büyük bölümünü oluşturur. Dolayısıyla, daha fazla platform SegWit’i benimsediği için, kabul oranı veya SegWit işlem oranı hızla artmakta.

Şu anda SegWit’in işlem yüzdesi şu sıralar %14 civarlarında olsa da, önde gelen Bitcoin platformlarının ve uygulamalarının segwit’i benimsemesiyle işlem yüzdesi hızlı şekilde artacaktır.

Blockchain ekibi, “Bu güncelleme potansiyel olarak, çok çeşitli platformlar ve cihazlardaki kod tabanımızın en hassas kısımlarının büyük ve karmaşık bir güncellemesi olacak” dedi. Ayrıca geçtiğimiz Kasım ayı ortalarında Blockchain yaptığı açıklamada, Dünyanın ikinci en büyük Bitcoin cüzdan platformu olan Coinbase’in, SegWit’in 2018 yılının 1. Çeyreğine kadar platforma entegre edileceğini de açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Hackerlar K-Electric’ten Fidye Olarak 7.7 Milyon Dolarlık Bitcoin Talep Etti

Pakistan'ın en büyük güç üreticisi bu hafta bilgisayar korsanlarının kurbanı oldu. Şirketin, kendi verilerine yeniden erişim kazanmak için hackerlara milyonlarca dolarlık Bitcoin...

CBDC Nedir? Özellikleri Nedir?

Merkez Bankası Dijital Para Birimi yani kısa adıyla CBDC, belirli bir devletin para biriminin dijital biçimini temsil eder ve ülkenin yetkili para...

BTC – Tesla Korelasyonu, Hızlı Bir Bitcoin Fiyat Yükselişine Yol Açabilir Mi?

Tesla ve Bitcoin fiyatı keskin bir düzeltmeden sonra yeniden yükseldi. Bu yükseliş sonrası analistler BTC ile S&P 500 korelasyonunu daha yakından incelemeye...