bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,288.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,446.78
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $412.99
Ana SayfaKripto Para HaberleriCoinbase'in Kripto Kartı Coinbase Card, Kullanılmaya Başlandı

Coinbase’in Kripto Kartı Coinbase Card, Kullanılmaya Başlandı

ABD merkezi kripto para borsası Coinbase, İngiltere’de yaşayan kullanıcıları için, Visa destekli ” Coinbase Card ” kripto bankamatik kartını kullanıma sundu.

Coinbase, yeni ödeme hizmeti olan Coinbase Card ile, Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve bir çok Altcoinleri kullanarak, mağaza ve online alışverişlerde ödeme aracı olarak, kripto bakiyelerini kullanabileceğini duyurdu. Ayrıca sunulan bu hizmetle kullanıcılar, dünyanın her yerindeki ATM’lerden nakit para çekebilecek.

Coinbase İngiltere CEO’su Zeeshan Feroze konuyla yaptığı açıklamada:

“Müşteriler, kartlarını dünyanın dört bir yanında kullanabilir ve ATM’lerden nakit para çekebilir. Ayrıca, Coinbase Card ile kripto satın almak için kullanılan GBP, nakit para birimine dönüştürülebilir.”

Bu arada, Coinbase’in kart uygulaması, kullanıcıların harcamalarını da yönetebilecek. Müşterilerin, satın alma esnasında Bitcoin, Ethereum, Litecoin veya diğer Altcoin cüzdanları arasında seçme şansı olacak.

Coinbase Card ile, ATM’lerden nakit para çekim işleminden % 1 komisyon alınacağı belirtiliyor. Eğer bir kullanıcı İngiltere dışında satış gerçekleştirirse, aynı şekilde % 1 oranında işlem komisyonu ödeyecek. Ayrıca Coinbase, kripto bazlı bir ATM para çekme işleminin, normal bir GBP para çekme işleminden daha pahalı hale gelebileceği de belirtti.

Dünyanın her yerinde olduğu gibi İngiltere’de de iki tür ATM mevut. Ücretiz olan ATM’ler ve ücretli ATM’ler. Bu ATM’lerin % 97’si ücretsiz, ücretli ATM’ler ise işlem başına yaklaşık 1,50 – 2 sterlin arasında ücret talep ediliyor. Bankalar banka kartı ücretlerini azaltma veya tamamen kaldırma konusunda birbirleriyle rekabet ediyor. Bununla birlikte Coinbase Card, kriptoyu fiat’a dönüştürme işlemi sırasında, %1 komisyon alması gayet normal görünüyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.14%
$48,288.00
$550.48
Ethereum (ETH)
0.63%
$3,446.78
$21.71