Coincheck Borsası Yeni Kayıtları ve Yatırma Çekme İşlemlerini Açtı

Hacklenen ve kripto paraları çalınan Coincheck borsasını satın alan Japon internet broker şirketi Monex Group, 30 Ekim Salı günü yeni...

0

Hacklenen ve kripto paraları çalınan Coincheck borsasını satın alan Japon internet broker şirketi Monex Group, 30 Ekim Salı günü yeni hesap kayıtlarını ve işlemlerini sınırlı olarak yeniden açtığını duyurdu. Kullanıcıları da hali hazırda bazı kripto para yatırma ve satın alma işlemlerine başlayabilir.

Salıdan itibaren kullanıcılar dört farklı kripto para yatırma seçeneğine sahip: Bitcoin (BTC), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH). Satın alma opsiyonları artık üç alt tabana bir kez daha uzandı. Bitcoin, Monex’in devralınmasından bu zamanki aradan sonra borsada listelenmeye devam etti.

Açıklamada, Ethereum (ETH), NEM (XEM), Lisk (LSK), Ripple (XRP) ve Factom (FCT), “hizmetlerin güvenliğinin doğrulanması ve sunulmaya hazır hale getirilmesi durumunda”, Coincheck’e geri dönecek. .

Platformda yeni bir hesap açmayı seçenler için, Monex, Japon Mali Hizmetler Dairesi (FSA) tarafından kripto para borsalarında talep edilen düzenlemelere uygun olarak, kesin olarak bir know-your-customer (KYC) işleminin yapılmasını öneriyor.

Monex tarafından dün yayınlanan 29 Ekim tarihli mali sonuçlarda, Coincheck’in 2018’in üçüncü çeyreğinde %66 oranında bir düşüş kaydettiğini ortaya koydu.

Monex, yerel düzenlemelere tam uyum içinde değişimi yeniden başlatmayı planladığını belirterek, Nisan ayında yaklaşık 33,5 milyon dolar karşılığında Coincheck’i satın aldı.

Ocak ayında Coincheck’e yapılan saldırıda hackerlar borsasdan yaklaşık 534 milyon dolar değerinde kripto para çalmıştı.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.