Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Coincheck Kullanıcıları, Gelecek Hafta Paralarını Çekmeye Başlayabilecek

Coincheck Kullanıcıları, Gelecek Hafta Paralarını Çekmeye Başlayabilecek

Japon kripto para borsası Coincheck, kullanıcıların yerel para birimini önümüzdeki Salı hesaplarından çekmeye başlamasına izin vermeye planladığını açıkladı.

Bugün yayınlanan bir habere göre; Ocak ayı sonlarında dikkat çeken şirket, gayri resmi çeviri yoluyla:

“Şu anda müşterilerin Japon Yeni varlıkları, müşterilerin finansal kuruluşundaki hesabında güvenle yönetilmektedir. Bununla birlikle, para çekme ile ilgili çalışmaları tamamlıyoruz ve aşağıdaki geri alma tarihinden sonra işlemleri tamamlayacağız: 13 Şubat 2018.”

Haber, kripto para tarihindeki en büyük zararı gördüğünü doğruladığından, borsaya sıkışan fonlara sahip müşteriler için bir miktar rahatlama oldu.

26 Ocak’ta Coincheck ani bir hizmet kapanmasından sonra, bir davetsiz misafir tarafından dijital cüzdanından 500 milyon NEM belirteçinin (şu an 533 milyon dolar değerinde) alındığını kabul ettiği bir basın toplantısı düzenledi.

Şirket, saldırıdan bu yana, Coincheck’in teklifi yerine getirebilme yeteneğini tespit etmek için, Japonya’daki mali gözlem organı Financial Services Agency (FSA) tarafından yerinde soruşturma başlatan sözcü, NEM’i kesen kullanıcıları iade edeceğini açıkladı. .

FSA ayrıca, kesime yol açan güvenlik zayıflıklarını gözden geçirme talebinin yanı sıra, yönetimin önerdiği iyileştirmeler için 13 Şubat’a kadar bir rapor talebinde bulundu.

Bekçi, o zaman “Sistem risklerinin usulsüz yönetimi Coincheck’de norm haline geldi” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...