Coinmama Borsası Hacklendi 450 Bin Kullanıcının Bigileri Çalındı

İsrail merkezli kripto platformu Coinmama  geçtiğimiz gün yaptığı bildiride, 450 bin kullanıcının hesap bilgilerine ulaşılmış olabileceğini açıklandı. Coinmama’dan twitter üzerinden...

0

İsrail merkezli kripto platformu Coinmama  geçtiğimiz gün yaptığı bildiride, 450 bin kullanıcının hesap bilgilerine ulaşılmış olabileceğini açıklandı.

Coinmama’dan twitter üzerinden yapılan duyuruda, 24 web sitesini ve yaklaşık 127 milyon kayıtlı kullanıcıyı kapsayan büyük bir küresel saldırı olduğu ve bu saldırı sonucu 450 bin e-posta adresi ve şifrenin sızdırıldığı açıklandı.

5 Ağustos 2017 tarihinden önce kayıtlı olan kullanıcıların ise, e-posta adreslerini ve kullanıcı şifrelerini ele geçirilmiş olabileceği belirtildi. Coinmama ekibi, bu durumla karşı karşıya olan tüm kullanıcıların, önceki şifrelerini değiştirmelerini istedi. Ayrıca, yeni oluşturulacak şifrelerin sağlam ve benzersiz olması istendi.

Borsa, bu saldırının sadece kripto paralara yönelik olmadığı, şimdiye kadar herhangi bir kripto para çalındığına dahil raporun gelmediğini belirtti.

Daha önce, 13 Şubat‘ta Coinadam’da yayınlanan bir haberde, bir türk krpito para borsasında gerçekleşen 13 Milyon liralık kripto para hırsızlığında 23 kişi göz altına alınmış ve tamamlanan işlemler sonucunda 6 kişi tutuklanmıştı.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.