bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,962.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,086.22
tether
Tether (USDT) $0.999569
binance-coin
Binance Coin (BNB) $476.41
Ana SayfaKripto Para HaberleriCoinMarketCap, İki Yeni Kripto Para Endeksi Oluşturuyor

CoinMarketCap, İki Yeni Kripto Para Endeksi Oluşturuyor

CoinMarketCap, “Nasdaq Küresel Endeks Veri Hizmeti, Bloomberg Terminali, Thomson Reuters Eikon ve Börse Stuttgart’da”, iki adet kripto para gösterge endeksi piyasaya süreceğini bildirdi. 

CoinMarketCap resmi blog sitesinden yapılan duyuruya göre, bu endekslerin birincisi Bitcoin içerirken, diğeri ise Bitcoin içermiyor.

Bitcoin içeren birinci endeks CMC Kripto 200 Endeksi (CMC200), esasen küresel kripto para piyasasının % 90‘ından fazlasını kapsamakta.

Piyasanın performansını Bitcoin etkisi olmadan izlemek için, Bitcoin içermeyen endeks CMC Crypto 200 Ex BTC Endeks (CMC200EX) ise kripto para piyasasının yaklaşık %50‘sini içeriyor.

CoinMarketCap CEO’su Brandon Chez, konuyla ilgili;

“Bu endeksler, kripto para birimi verilerine daha kolay erişilebilen formatlarda olacak. Alman endeks sağlayıcısı Solactive ile, kripto para birimlerinin daha büyük finansal piyasalara erişimini sağlayacağız.”

Alman endeks devi Solactive AG, CoinMarketCap endekslerini standartlara göre hesaplayacak ve yönetecek. Solactive’ın satış müdürü Fabian Colin,

”Bu heyecan verici yolculukta, CMC’nin endeks sağlayıcısı olarak seçilmekten gurur duyuyoruz. CoinMarketCap ile kurulan bu ortaklık, yeni müşteriler için özel endeksler geliştirme fırsatı vereceğine inanıyoruz. Gelecekte daha fazla kripto endeksleri geliştirmeyi amaçlıyoruz.”

Geçtiğimiz ay Nasdaq, Bitcoin ve Ethereum’un fiyat veya referans oranınıizleyen iki yeni endeks başlatmıştı. Endeksler, kripto varlık piyasası veri şirketi Brave New Coin tarafından oluşturulmuştu.

2018 Kasım ayında, yatırım yönetimi firması VanEck‘in yan kuruluşu MV Index Solutions, üç büyük tezgah üstü piyasaya dayanarak kendi Bitcoin endeksini başlatmıştı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.04%
$60,962.00
$634.00
Ethereum (ETH)
2.37%
$4,086.22
$96.84