Ana Sayfa Kripto Para Haberleri CoinMarketCap Sahte İşlem Hacimleri İddiasına Yanıt Verdi

CoinMarketCap Sahte İşlem Hacimleri İddiasına Yanıt Verdi

0

Coinmarketcap, platformda listelenen borsalarla sahte hacimlerin raporlanmasını engellemek amacıyla, kullanıcılarına sunacağı araç listelerini güncelleyeceğini bildirdi.

Coinmarketcap geçtiğimiz gün, birçok kripto borsa işleminin sahte işlem hacmi rapor ettiği iddialarını doğruladı. Bitwise, CMC’de yayınlanan hacimlerin %95’inden fazlası sahte olduğu bildirdi. Örneğin; CMC, Bitcoin için yaklaşık 6 milyar dolarlık ticaret hacmi bildirmişti. Ardından bu hacmin, gerçek hacimden 250 Milyon $ daha fazla olduğu belirlenmişti.

Bitwise raporunda şu sözlerle yer verdi:

“Yaygın kullanımına rağmen CoinMarketCap.com verileri yanlıştır. Büyük miktarlarda sahte veya ekonomik olmayan işlem hacmini içermekte. Böylece, Bitcoin pazarının gerçek büyüklüğü ve niteliği hakkında yanlış bir izlenim bırakılıyor. Bu hacmin yaklaşık %95’inin sahte olduğunu tespit ettik. Bitcoin’nin gerçek pazarının, bilindiğinden çok daha küçük ve çok daha düzenli olduğunu göstereceğiz.”

Coinmarketcap resmi Twitter sayfasından iddialara cevap verdi:

”Tüm kullanıcılarımızın geri bildirimlerini dinliyoruz. Kullanıcıların sitedeki exchangeler ve kriptolarla ilgili daha doğru ve eksiksiz bilgi elde edebilmeleri için bir takım yeni ölçümler eklemek istiyoruz.”

Bloomberg’in CMC küresel pazarlama müdürü Carylyne Chan, Bitwise’ın Coinmarketcap iddialarını doğruladığı ve ticarette şeffaflığa olanak sağlayacak, yeni bir araç seti yayınlamayı planladıklarını açıkladı.

Bu yeni araçlar ise, likidite önlemleri, sıcak ve soğuk cüzdan dengesi sorgulaması ve borsalara ilişkin trafik verilerini içeriyor. Bu girişim, kullanıcılara doğru verileri vermek ve taraflığı sağlamak için etkin bir şekilde çaba gösterilmesi anlamına geliyor.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version