bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,213.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,090.82
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $566.97
Ana SayfaKripto Para HaberleriCoinShares, Börse Xetra’da Kripto Para ETP’lerini Listeliyor

CoinShares, Börse Xetra’da Kripto Para ETP’lerini Listeliyor

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yatırım şirketlerinden biri olan CoinShares, Almanya’da yeni bir listeleme ile fiziksel destekli borsada işlem gören ürün (ETP) portföyünün erişimini genişletiyor.

Coinshares tarafından bugün yapılan açıklamada; Bitcoin, Ethereum ve Litecoin‘in fiziki destekli borsada işlem gören ürünlerinin Almanya’nın Börse Xetra borsasında çapraz listelendiği söylendi.

Dijital varlık yöneticisi, Ocak ayında CoinShares Physical Bitcoin (BITC) adlı bir Bitcoin ETP’yi piyasaya sürerek bu yıla başlamıştı. İsviçre’nin SIX Swiss Exchange’inde listelenen her ETP, fiziksel olarak 0.001 Bitcoin ile destekleniyor. Bununla birlikte, CoinShares’in fiziki Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ETP’lerinin Börse Xetra’da listelenmesi, şirketin ETP’leri Avrupa Birliği genelinde dağıtması için verilen onayı takip ediyor ve kurumsal yatırımcılara dijital varlıklara yatırım yapma imkanı sağlıyor.

CoinShares

Deutsche Boerse Xetra, kripto para birimi ETP’lerine pek de yabancı değil. Geçen yıl, Londra merkezli ETC Group, Bitcoin Borsası İşlem Gören Kriptosunun (BTCE) borsada listelendiğini duyurmuştu. Ayrıca, New York merkezli varlık yöneticisi WisdomTree’nin fiziksel destekli Ether ETP’sini listeleyen SIX ile birlikte iki Avrupa borsasından biriydi.

Bununla birlikte CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti, “Piyasa talebine odaklanarak, bu yılın başlarında kurumsal platformumuz CoinShares Physical’ı önce İsviçre’de ve şimdi Avrupa’da başlattık” dedi.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
8.67%
$49,213.00
$4,266.77
Ethereum (ETH)
3.79%
$4,090.82
$155.04