bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,408.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,887.54
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $352.15
Ana SayfaKripto Para HaberleriCoinShares, Fiziksel Olarak Desteklenen Litecoin ETP'yi Başlattı

CoinShares, Fiziksel Olarak Desteklenen Litecoin ETP’yi Başlattı

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yatırım şirketlerinden biri olan CoinShares, yeni bir Litecoin ETP ile fiziksel olarak desteklenen kripto para borsasında işlem gören ürün teklifini aktif olarak genişletmeye devam ediyor.

6 Nisan’da yapılan bir duyuruya göre şirket, CoinShares Physical Litecoin’i piyasaya sürdü.

LITE ticker sembolü altında listelenen Litecoin ETP’nin her bir birimi lansmanda 0.2 LTC (45$) ile destekleniyor ve yatırımcılara Litecoin ağının yerel varlığına pasif bir şekilde erişim sağlıyor. Şirket, yeni yatırım ürününün başlangıçta İsviçre’nin düzenlenmiş kripto borsası İsviçre SIX borsasında %1,50’lik bir taban ücret ile listeleneceğini söyledi.

Litecoin, büyük bir altcoin ve başlangıçta Bitcoin altınına gümüş olarak konumlandırılan Bitcoin kod tabanının bir çatalı. Eski Google ve Coinbase mühendisi Charlie Lee tarafından 2011 yılında oluşturulan Litecoin, teknik detaylarda Bitcoin ile neredeyse aynı ve daha küçük blok süreleri gibi bazı temel farklılıklar içeriyor. Litecoin, Bitcoin’in 10 dakikasına karşı 2,5 dakikalık bir blok süresini hedefliyor. Litecoin şu anda dünyanın en büyük kripto para birimlerinden biri ve 15 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük dokuzuncu kripto para konumunda.

CoinShares Physical Litecoin, 2021 yılında şirketin kurumsal düzeydeki ETP platformu CoinShares Physical üzerinde başlatılan üçüncü kripto ETP ürünüdür. Ocak ayında fiziksel olarak desteklenen Bitcoin (BTC) ETP’yi platformda piyasaya sürdükten sonra şirket, Şubat ayında Ether (ETH) için benzer bir ürün çıkardı.

Duyuruya göre, şirket şu anda yönetim altında 4 milyar doların üzerinde varlığa sahip ve Bitcoin %60’ın üzerinde bir paya sahip. CoinShares gelir sorumlusu Frank Spiteri, ”LITE, piyasaya daha kapsamlı ve çeşitlendirilmiş bir ETP sunma yolundaki bir sonraki adımdır” dedi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
5.97%
$42,408.00
$2,531.76
Ethereum (ETH)
6.99%
$2,887.54
$201.84