bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,690.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,940.57
tether
Tether (USDT) $0.999015
binance-coin
Binance Coin (BNB) $354.55
Ana SayfaKripto Para HaberleriCosmos, Stargate Adında Bir Geliştirici Kiti Yayınladı

Cosmos, Stargate Adında Bir Geliştirici Kiti Yayınladı

Cosmos, merakla beklenen bir olaya imza attı. Geliştiriciler için yeni bir zincirler arası veri ve token transferleri geliştirici kiti olan Stargate’i başlattı.

Cosmos Stargate

Stargate, farklı uygulamalara özgü blok zincirleri arasında veri ve token’ları paylaşmak için birbirleriyle çalışmasını sağlayacak. Böylece geliştiriciler, Cosmos SDK kullanılarak oluşturulan blok zincirlerinde çalışacak merkezi olmayan uygulamaları dağıtmak için eşlik eden geliştirici kitini kullanabilecekler.

Regen Network, Interchain Foundation, Iqlusion, Agoric, Informal Systems ve Tendermint dahil olmak üzere lansmandan önce birden fazla ekip Stargate’i test etti.

Sürüm, birlikte çalışabilirlik özelliklerini etkinleştirmenin yanı sıra, daha hızlı tam düğüm senkronizasyonu ve düğüm yükseltmeleri dahil olmak üzere ağ verimliliğini artıracak.

Cosmos SDK’daki bir diğer güncelleme ise, Google’ın çeşitli akışlar ve programlama dillerinde verileri kullanmayı kolaylaştıran veri serileştirme standardı olan protokol arabelleklerinin tanıtımı olacak.

Cosmos’un yerel token’ı ATOM, bu haberden sonra son 24 saatte %4,3’lük bir artış yaşadı ve şu anda 6,69$ seviyelerinde işlem görmeye başladı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.03%
$42,690.00
$439.71
Ethereum (ETH)
2.75%
$2,940.57
$80.87