bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,821.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,858.59
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $336.19
Ana SayfaKripto Para HaberleriCovalent, Merkeziyetsiz Bir Blockchain Veri Sağlayıcısı Oluşturuyor

Covalent, Merkeziyetsiz Bir Blockchain Veri Sağlayıcısı Oluşturuyor

Blockchain veri alanı giderek daha fazla büyümeye devam ediyor. Bir dizi önemli yatırımcı ve proje, merkezi olmayan blockchain veri sağlayıcısı oluşturan bir proje olan Covalent’e 2 milyon dolar yatırım yaptı.

Hashed Ventures, Binance Labs, Coinbase Ventures, Delphi Ventures, Hypersphere Ventures gibi birçok proje tura liderlik ederken, Moonbeam, Avalanche, NEAR ve Elrond gibi blockchain projeleri de finansman turunda yer aldı.

Proje; 0x, Zerion ve Balancer’ın da dahil olduğu DeFi ve NFT alanlarında bir dizi projeye veri sunuyor ve The Graph (GRT) ile benzerlik gösteriyor. Covalent CEO’su ve kurucu ortağı Ganesh Swami, projeyi The Graph’ten ayıran “kodsuz” bir yaklaşıma odaklandığını söyledi:

“Geliştiricilerin alt grafikler veya SQL yazmalarını istemiyoruz, bu da Covalent’in daha geniş kapsamda uygulanabilir, daha büyük adreslenebilir bir pazara sahip olduğu anlamına geliyor. Covalent, DeFi ve Fintech’in nihai ve kaçınılmaz birleşmesi için geliştirildi.”

Projenin mimari vizyonu, merkezi olmayan ve parçalanmış bir küresel veri tabanıdır ve her türden ayrıntılı sorgunun tarihsel blok zinciri verilerine girmesine izin verir. Blockchain veri projeleri, genel olarak çok daha geniş bir veri seçimine izin veren daha gelişmiş ve jenerik blok zinciri kaşifleri olarak düşünülebilir. DuneAnalytics, bu alandaki başka bir projedir ve genellikle geliştiriciler tarafından bireysel DeFi projeleri hakkında özel istatistiksel sorgular oluşturmak için kullanılır.

Proje tarafından elde edilen finansman, ağını merkezden uzaklaştırmak, profesyonel veri sağlayıcıları ve doğrulayıcıları işe almak ve daha fazla ağa genişletmek için kullanılacak. Şu anda altı blok zincirini indeksliyor ve ekip yıl sonuna kadar toplam 12 blok zincirini indekslemeyi bekliyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.25%
$41,821.00
$1,359.18
Ethereum (ETH)
5.2%
$2,858.59
$148.65